Podujatie TEDA – #trnavská_veda odprezentuje aktívnych vedcov z oblasti psychológie, astrofyziky či neuromarketingu

  

11.5.2022 - Občianske združenie Lifestarter v rámci projektu Učiaca sa Trnava organizuje podujatie s názvom TEDA – #trnavská_veda, ktoré sa uskutoční dňa 20. mája 2022 v Kine Hviezda na Paulínskej 1 v Trnave. Podujatie je rozdelené do dvoch samostatných blokov – v doobedňajšom čase od 10:00 do 12:00 hod. a vo večernom čase od 19:00 do 21:45 hod. Oba bloky sú určené pre verejnosť, ktorú zaujímajú témy týkajúce sa umelej inteligencie, neuropsychológie, či liečenia infekcie a rakoviny plazmou v budúcnosti.

 

Účastníci podujatia TEDA – #trnavská_veda tak budú mať možnosť získať vedecké poznatky, logicky sa zamyslieť nad ich účinkom a aplikovať ich v bežnom živote. Na konci každej prednášky budú môcť diváci položiť hosťom niekoľko otázok prostredníctvom platformy SLIDO.  V rámci doobedňajšieho bloku v čase od 10:00 –12:00 hod. sú pre účastníkov pripravení traja vedci v samostatných prednáškach. Ako prvý sa predstaví Ing. Jozef Magdolen z Ústavu výskumu progresívnych technológií  Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Trnave, ktorý účastníkom priblíži používanie umelej inteligencie v astrofyzike. Súčasťou doobedňajšieho programu bude aj Ing. Tamás Darázs z Fakulty masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, ktorý prezradí, ako neuromarketing vplýva na naše podvedomie. Mgr. Patrik Havan z Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave odprezentuje, aké sú aktuálne problémy sociálnych vied. Doobedňajší program je ZADARMO a je určený pre každého milovníka vedeckého bádania a učenia sa nových vecí. Účasť na tomto bloku je potrebné potvrdiť registračným formulárom. Ak ste jednotlivec a máte záujem zúčastniť sa, kliknite TU: https://bit.ly/3vFvHmW. Ak ste učiteľ/učiteľka SŠ a chcete zobrať svojich žiakov na podujatie, kliknite TU: https://bit.ly/3LbPh0Q.

 

Večerný program v čase od 19:00 – 21:45 hod. odštartuje doc. RNDr. Zdenko Machala, DrSc. z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý počas prednášky bude hľadať odpovede na otázku, či raz budeme liečiť infekcie a rakovinu plazmou. Ďalším vedcom, ktorý účastníkom odprezentuje svoje poznatky, bude Mgr. Andrej Dobrotka, PhD. z Ústavu výskumu progresívnych technológií Materiálovotechnologickej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Trnave, ktorý ľudsky priblíži tému družicového pozorovania horúceho plynu v dvojhviezdach a aktívnych galaxiách. Záver večerného programu bude patriť otázke, či dokážeme zmenou mozgu zmeniť aj svoj život, ktorú zodpovie uznávaný neuropsychológ a neurovedec PhDr. Robert Krause, PhD., MBA. Vzhľadom na kvalitný obsah, ktorý vám organizátori pripravili, je vstupné večerného programu spoplatnené sumou 5 € (deti do 12 rokov zadarmo, ZŤP 3  €) a vstupenky je možné si zakúpiť prostredníctvom webu TICKETPORTAL kliknutím na link TU: https://bit.ly/3LNnpAg

 

Učiaca sa Trnava je projekt rozvoja celoživotného učenia sa a ktorého súčasťou, je tvorba stratégie výchovy a vzdelávania, networking vzdelávacích inštitúcií, ale aj organizovanie rôznych podujatí. Sekundárnym cieľom je tiež zapojenie Mesta Trnava do medzinárodnej siete učiacich sa miest, zastrešenej Inštitútom celoživotného vzdelávania UNESCO. Viac informácií o harmonograme podujatia, ale aj iných pripravovaných aktivitách, nájdete na webe https://www.uciacasatrnava.sk/teda/ alebo na Facebooku v udalosti https://fb.me/e/1lPktIB54.


 

Zdieľať na facebooku