Poslanci neschválili návrh o detských lesných kluboch

Foto: Pexels
  Foto: Pexels

 Bratislava 14. decembra (TASR) - Detské lesné kluby sa oficiálne nestanú zariadeniami predprimárneho vzdelávania. Poslanci Národnej rady (NR) SR v utorkovom hlasovaní nepodporili novelu školského zákona, ktorú predložili poslanci Radovan Sloboda a Anna Zemanová (obaja SaS). Chceli, aby sa rozšírili kapacity na zabezpečovanie povinného predprimárneho vzdelávania počas prechodného obdobia do roku 2024.
      

"Detské lesné kluby, respektíve škôlky, sú alternatívou voči klasickým škôlkam, pričom kladú väčší dôraz na pobyt v prírode, individuálny prístup či dostatok pohybu. Cieľom novely zákona je, aby detské lesné kluby mohli byť zapísané do registra zariadení predprimárneho vzdelávania. Táto zmena tak v rámci povinného predškolského vzdelávania zvýši kapacity škôlok na Slovensku počas prechodného obdobia do roku 2024," tvrdil Sloboda.
      

Návrhom tiež chceli upraviť požiadavky na personálne zabezpečenie v detských lesných kluboch. Súčasťou návrhu bolo aj zabezpečenie financovania povinného predprimárneho vzdelávania v detských lesných kluboch.
 

Zdieľať na facebooku