Na SPU v Nitre sa začala prvá online Letná univerzita tretieho veku

Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre sa začala prvá online Letná univerzita tretieho veku.
Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre sa začala prvá online Letná univerzita tretieho veku. / Bigstock

Nitra 7. júla (TASR) - Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite (SPU) v Nitre sa začala prvá online Letná univerzita tretieho veku. Cieľom organizátorov bolo vyplniť letné dni seniorom, ktorí majú záujem o nové informácie a chcú sa zlepšiť aj vo využívaní digitálnych technológií, informovala hovorkyňa univerzity Renáta Chosraviová.
      

Letná univerzita tretieho veku potrvá do 16. júla. Každý deň je pripravená jedna online prednáška, po ktorej nasleduje priestor na diskusiu. Prednášky sú zostavené tak, aby účastníkom predstavili výskum na univerzite, ako aj jednotlivé pracoviská univerzity. Jednotlivé prednášky budú venované medu a včelím produktom, i pestovaniu liečivých i balkónových rastlín. Súčasťou rozvrhu sú aj prednášky o jedlých a liečivých hubách, netradičných plodinách a ich využití v gastronómii, o zdravých potravinách a stravovaní v postcovidovom období, ale aj o konzumácii vína či sociálnych inováciách v agropotravinárstve.
 

Zdieľať na facebooku