B. Gröhling: O predprimárnom vzdelávaní sa rozhodne do konca júna

O tom, či sa posunie účinnosť zákona o predprimárnom vzdelávaní, sa rozhodne do konca júna.
O tom, či sa posunie účinnosť zákona o predprimárnom vzdelávaní, sa rozhodne do konca júna. / Foto: Pexels / cottonbro

Bratislava 4. júna (TASR) - O tom, či navrhne ministerstvo školstva posunúť účinnosť zákona o predprimárnom vzdelávaní, sa rozhodne do konca júna. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) to uviedol počas štvrtkovej parlamentnej Hodiny otázok.
      

"Do konca júna povieme, či budeme posúvať účinnosť alebo ideme do toho," oznámil. V súčasnosti podľa neho ministerstvo realizuje analýzu. Diskutovať má aj so zástupcami samospráv.
      

Na základe dát ministerstva by rezort mal zavedenie povinnej materskej školy pre päťročné deti zvládnuť, povedal Gröhling. Zároveň však podľa neho už teraz evidujú asi 267 obcí, ktoré nemajú materskú školu ani financie z eurofondov. Situáciu v týchto obciach chce Gröhling riešiť v spolupráci s ministrom financií Eduardom Hegerom (OĽaNO) primárne.
      

Povinné predprimárne vzdelávanie pre päťročné deti schválili ešte v minulom volebnom období. Rezort školstva od neho očakával zlepšenie výsledkov v národných testovaniach. Najväčším prínosom pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia mala byť povinná účasť na predprimárnom vzdelávaní pri rozvíjaní ich komunikačných kompetencií. Povinné predprimárne vzdelávanie pre päťročné deti by malo platiť od 1. januára 2021.

Zdieľať na facebooku