Kapacita škôlok v Nitrianskom kraji sa zvýši o stovky miest

Kapacita materských škôl by mala výrazne vzrásť.
Kapacita materských škôl by mala výrazne vzrásť. / Foto: Bigstock

 V Nitrianskom kraji by sa malo rodičom detí v predškolskom veku uľaviť. Kapacita materských škôl by mala výrazne vzrásť.

 

Nitra 18. mája 2020 (TASR) – Kapacity v materských školách v Nitrianskom kraji by sa mali v krátkom čase zvýšiť o stovky miest. Celkovo 47 projektov v rôznych obciach a mestách kraja budú financované z peňazí Európskej únie.
      

V rámci dvoch programových výziev boli schválené všetky podané projekty v hodnote 11,16 milióna eur. „Zamerané na nadstavby, prístavby a rekonštrukcie objektov, ale aj výstavbu nových budov, čím pomôžu zmierniť dlhodobý nedostatok miest v materských školách. Prispejú tiež k zvýšeniu zaškolenosti detí pred nástupom na povinnú školskú dochádzku,“ informoval Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).
      

V rámci prvej výzvy sa bude realizovať 29 projektov v hodnote sedem miliónov eur. Po ich ukončení vznikne v škôlkach na území NSK 489 nových miest. Z peňazí vyčlenených na druhú projektovú výzvu sa má podľa Úradu NSK vytvoriť ďalších 314 nových miest určených pre deti v predškolských zariadeniach.

Zdieľať na facebooku