Články: Pre študentov
O projekte

 

Študenti zo svetových univerzít môžu získať Štipendium Martina Filka

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Bratislava 19. marca (TASR) – Študenti, ktorí študujú na najlepších svetových vysokých školách, alebo sú prijatí na toto štúdium, prípadne sa oň uchádzajú, môžu požiadať o Štipendium Martina Filka. Ako TASR informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, štipendium je možné získať na pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov.

 

Štipendium podporí štúdium na popredných zahraničných vysokých školách vo vybraných odboroch, pričom sa uprednostňuje najmä štúdium v oblasti ekonómie, matematiky, štatistiky a verejnej politiky. Podmienkou je, aby zvolená vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia v jednom z dvoch svetových rebríčkov kvality vysokých škôl.

 

Štipendium Martina Filka je grantový program pre posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe. Výber sa uskutočňuje na 20 pozícií, ktoré ponúka sedem ministerstiev, ako aj Úrad vlády SR a Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.

 

Žiadosti o poskytnutie štipendia je možné podávať do 25. apríla.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Štipendiá
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.