Chcete si otestovať, ako je na tom vaše dieťa s logikou? Malá logická olympiáda môže preveriť aj vášho predškoláka

Malá logická olympiáda preverí logické myslenie detí v materskej škole.
Malá logická olympiáda preverí logické myslenie detí v materskej škole. / Foto: Shutterstock

Celoslovenská iniciatíva Rozumieme nadaným odštartuje v týchto dňoch štvrtý ročník súťaže Malá logická olympiáda. Opäť je určený predškolákom. Súťaž preverí ich jednoduché logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie jemnej motoriky.

 

Zvládnutie pravidiel logiky a základov počítania u detí predškolského veku je podľa Ľuboša Lukáča z Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove, ktoré súťaž Malá logická olympiáda organizuje, dôležité pre zvládnutie vyučovacích predmetov v škole i pre život samotný.

 

"Prvé testovanie logického myslenia sa uskutoční v Prešove. Medzi predškolákov zavítajú nadaní chlapci a dievčatá z prešovských základných škôl, ktorí sa spoločne s deťmi zapoja do logických úloh," uviedol Lukáč.

 

Celoslovenské testovanie bude pokračovať počas celého roka, od apríla do decembra. Logickú súťaž možno realizovať samostatne písomnou formou - krúžkovaním alebo spoločným riešením celého detského kolektívu, napríklad pri interaktívnej tabuli. Po ukončení súťaže získa každé dieťa certifikát o absolvovaní Malej logickej olympiády.

 

Testovanie logického myslenia sa uskutoční zdarma. Stačí zaregistrovať predškolákov na webovej stránke súťaže www.logickaolympiada.sk. Urobiť tak môže vedenie materskej školy do 30. marca 2019.

Zdieľať na facebooku