Články: Pre študentov
O projekte

 

Študenti UK realizujú charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí

TASR
Autor článku
Foto: FB UNIBA
Univerzitný stromček prianí poteší opäť na Vianoce vďaka študentom množstvo ľudí. / Foto: FB UNIBA

Bratislava 18. decembra (TASR) – Študenti Univerzity Komenského (UK) v Bratislave realizujú v týchto dňoch charitatívny projekt Univerzitný stromček prianí, ktorý je zameraný na pomoc deťom z detských domovov, ľuďom zo sociálnych ubytovní a krízových centier.


Študentom sa podarilo vyzbierať viac ako 300 vianočných prianí, ktoré boli rozvešané na stromčeky na všetkých bratislavských fakultách UK, pričom Fakulta managementu a Farmaceutická fakulta majú spoločný stromček. Okrem priestorov fakúlt možno tento rok stromčeky nájsť aj vo vstupnej hale internátu vo Vysokoškolskom meste Ľudovíta Štúra – Mlyny UK a v Univerzitnom kultúrnom centre v Mlynskej doline.
"Priania v podobe farebných vianočných ozdôb si môžu študenti a zamestnanci UK zo stromčeka vziať, pričom sa riadia postupom, ktorý je spísaný na plagátoch umiestnených v blízkosti stromčeka," vysvetľuje spoluorganizátorka projektu a absolventka Filozofickej fakulty UK Monika Firbasová. Po zaregistrovaní sa cez univerzitnú webovú stránku dostane darca email s podrobnými inštrukciami a zostáva už len prianie splniť.
"Som veľmi rád, že naši študenti ani v tohtoročnom predvianočnom zhone a popri svojich akademických povinnostiach nezabúdajú na tých, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých. Verím, že aj vďaka tejto aktivite študentov a zamestnancov UK budú tohtoročné Vianoce pre ešte viac ľudí naozaj šťastné a veselé," uviedol rektor UK Karol Mičieta. Vianočné želania majú väčšinou materiálnu podobu, ide napríklad o hračky, knihy a oblečenie. Sú však medzi nimi aj nemateriálne priania, ale i želania pomoci pre iných. "Niektoré sú veľmi skromné. Zostáva preto len na darcovi, aby prejavil svoju kreativitu, zapojil ducha Vianoc a pomohol niekomu prežiť krajšie vianočné sviatky," dodala Firbasová.
Tohtoročný Univerzitný stromček prianí prebieha na UK do 22. decembra.

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.