Európsky týždeň odborných zručností na Slovensku

Európsky týždeň odborných zručností na Slovensku
Európsky týždeň odborných zručností na Slovensku / Ilustračné foto: Bigstock

Bratislava 12. decembra (TASR-OTS) - Aj Národný ústav celoživotného vzdelávania, ktorý je koordinátorom elektronickej platformy vzdelávania dospelých EPALE na Slovensku, sa zapojil do prvého Európskeho týždňa odborných zručností. Ten sa konal od 5. do 9. decembra 2016. Táto iniciatíva Európskej komisie mala za cieľ zatraktívniť odborné vzdelávania a prípravu v celej EÚ. Slovensko si naplánovalo celkom 16 podujatí. Počet plánovaných podujatí v rámci celej EÚ bolo približne 700. Podrobnejšie informácie poskytla projektová manažérka pre platformu EPALE Eva Brázdilová.
S cieľom doplnenia podnikateľských a IKT zručností si koordinátori EPALE platformy a agendy pre vzdelávanie dospelých na Slovensku naplánovali off-line kontakt so svojimi užívateľmi v podobe dvoch regionálnych workshopov. Prvý z nich sa konal 5. decembra v Bratislave. Program workshopu s názvom Podnikateľské zručnosti ponúkal príklady z praxe, ako aj tipy a rady pre úspešné podnikanie prostredníctvom využívania súčasných IT technológií.
Workshop 8. decembra v Banskej Bystrici poskytol tréning a prípravu k INBOUND marketingu v praxi. Každý účastník workshopu pracoval s vlastným alebo prepožičaným laptopom zabezpečeným organizátorom podujatia. To umožnilo dynamické zvládnutie viacerých zručností a vybudovania dobrých základov pre tvorbu vlastného E-shopu.
Oba workshopy navyše ponúkli odborné poradenstvo všetkým, ktorí sa potrebujú zorientovať v komplikovanej administratíve v oblasti podnikania a aktuálnych ponukách pre podporu podnikania.
Cieľom platformy EPALE je rozvíjať a podporovať vzdelávanie dospelých na Slovensku zvyšovaním kvality a dostupnosti informácií pre vzdelávateľov. Interaktívna multilingválna platforma je účinný nástroj k organizácii podujatí a výmene skúseností na národnej a medzinárodnej úrovni.

Zdieľať na facebooku