Počas školského roka čaká deti 188 vyučovacích dní

V školskom roku 2016/2017 budú mať deti 188 vyučovacích dní a 24 dní školských prázdnin, z ktorých však päť dní pripadne na sviatky.
V školskom roku 2016/2017 budú mať deti 188 vyučovacích dní a 24 dní školských prázdnin, z ktorých však päť dní pripadne na sviatky. / Foto: Bigstock

BRATISLAVA 4. septembra - V pondelok 5. septembra sa začína pre žiakov základných a stredných škôl vyučovanie. Žiakov čaká v tomto školskom roku 188 vyučovacích dní. Okrem víkendov a veľkých letných prázdnin budú mať päť voľných dní počas sviatkov a 24 dní školských prázdnin, z ktorých však päť dní pripadne na sviatky.

 

Najbližšie prázdniny na školákov čakajú koncom októbra, keď si od školy oddýchnu od 28. do 31. októbra. Po sviatku 1. novembra do školy nastúpia až v stredu 2. novembra. Po jesenných prázdninách nasledujú približne dvojtýždňové vianočné prázdniny. Žiaci si budú užívať voľné dni od 23. decembra do 5. januára. Začiatok vyučovania po nasledujúcom sviatku a víkende je až v pondelok 9. januára. Tretí februárový deň budú mať žiaci deň voľna po tom, čo si preberú polročné vysvedčenia. Jarné prázdniny odštartujú vo februári v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Tam si žiaci od školy oddýchnu od 20. do 24. februára. Ďalší týždeň ostanú doma školáci z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja, ktorí budú mať voľno od 27. februára do 3. marca. Napokon sa jarných prázdnin dočkajú aj žiaci z Košického a Prešovského kraja, ktorí budú mať voľno v týždni od 6. marca do 10. marca. Poslednými prázdninami pred dvojmesačným letným voľnom sú veľkonočné prázdniny. Tie budú od 13. do 18. apríla.

Zdieľať na facebooku