Urobte radosť malým alebo veľkým! Na váš dobrý nápad teraz môžete získať 2000 eur

Redakcia
Sponzorovaný článok
Prihláste svoj projekt do výzvy Gesto pre radosť!
Prihláste svoj projekt do výzvy Gesto pre radosť! / Foto: Bigstock

Pandémia ochorenia covid-19 nám všetkým dokonale ukázala, ako ľahko sa môžeme prestať tešiť zo života. So slnečnými lúčmi leta sme však konečne začali vidieť budúcnosť optimistickejšie. A dôvodov na radosť môže byť ešte viac. Stačí, ak si napríklad svoj dobrý nápad nenecháte pre seba a zapojíte sa do výzvy Gesto pre radosť.

 

Čo môže byť krajšie, ako robiť radosť ľuďom okolo seba? Po viac ako roku izolácie vieme, že tešiť sa dá aj zo všedných maličkostí. Pri srdci zahrejú stretnutia s priateľmi, rodinou či skutočné objatie blízkych a ich úsmev na tvári. Ale úprimnej radosti nikdy nie je dosť. Aj preto sa Raiffeisen banka rozhodla znásobiť vašu radosť a prichádza s novou výzvou Gesto pre radosť. 

 

Koho vďaka nej môžete potešiť?

Teraz máte jedinečnú príležitosť potešiť kohokoľvek. Malých i veľkých, športovcov či umelcov, milovníkov hudby aj tanca, jednoducho každého, kto by si rád splnil nejaký sen a nemá na to dostatok finančných prostriedkov. S finančnou podporou filantropického programu Gesto pre mesto môžete získať na tento účel 2000 eur. Stačí, ak do 15.8.2021 prihlásite váš projekt na www.gestopremesto.sk.

 

Kto môže prihlásiť svoj projekt?

Svoje dobré nápady formou projektov môžu prihlasovať mimovládne organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, konkrétne občianske združenia, neziskové organizácie a neinvestičné fondy, materské, základné a stredné školy, mestá, obce a vyššie územné celky.

 

Každý výherný projekt získa 2000 eur

Zabojovať sa oplatí, pretože víťazné projekty získajú 2000 eur. A kto sa môže stať víťazom? O tom rozhodne verejnosť svojím hlasovaním počas septembra. Projekty, ktoré získajú v jednotlivých krajoch Slovenska najviac hlasov, stanú sa víťazmi a budú môcť vďaka podpore Raiffeisen banky zrealizovať svoje zámery. 

Víťazné projekty, ktoré získajú najväčšiu podporu verejnosti budú známe 2.10.2021

Projekt možno prihlásiť vyplnením jednoduchého formuláru na www.gestopremesto.sk. Na vami uvedenú kontaktnú e-mailovú adresu vám následne budú zaslané ďalšie informácie.

 

 

S akým projektom môžete uspieť?

Filantropický program Raiffeisen banky Gesto pre mesto počas viac ako 6 rokov už naprieč Slovenskom podporil takmer tisícku krásnych projektov. Zámer vášho projektu môže byť teraz naozaj čokoľvek, čo poteší ľudí vo vašom okolí. Pokiaľ si nie ste istí, či váš projekt môže uspieť a či ho prihlásiť, môžu vám poslúžiť ako inšpirácia aj projekty, ktorým sa podarilo uspieť v minulosti. 

 

Vybrané úspešné projekty z predchádzajúcich výziev:

V Banskej Bystrici chceli spájať rodiny 

V Banskej Bystrici v časti Sásová sa nachádza miesto, kde sa stretávali mnohé rodiny s deťmi. Preliezky, altánok, hojdačky, pieskovisko a pekné prostredie napomáhali k tomu, aby sa tu malí i veľkí cítili dobre. Deti sa vyšantili a rodičia si pritom oddýchli. No na všetkom sa už podpísal zub času, preto sa zapojili do výzvy Gesto pre mesto. Z finančnej podpory počas tohto leta obnovia preliezky pre deti, okolie a doplnia areál o lavičky, kde si dospeláci môžu oddýchnuť a podebatovať, kým sa deti dosýta vyhrajú.

 

V Kežmarku skauti opravili lezeckú stenu pre deti

Skauti z Kežmarku túžili opäť začať využívať svoju starú lezeckú stenu. Chceli ju sprístupniť skautom z podtatranskej oblasti, ale aj deťom a mládeži z okolia. Stena potrebovala prejsť vonkajšou opravou a získať novú, farebnejšiu, ale hlavne bezpečnú tvár. 

 

Komunitná záhrada vo Svite podporila vzťah k prírode

Vo Svite mohla miestna komunita pomocou finančnej podpory Raiffeisen banky vytvoriť komunitnú záhradu Šafran. Domáci spoločnými silami upravili na oddych zanedbané verejné priestranstvo, ktoré dnes slúži rodičom s deťmi, škôlkam alebo školám na relax, sebarealizáciu či edukačné aktivity. Vybudovali tu atraktívne vyvýšené záhony, bylinkovú špirálu, divoký kútik a obnovili lavičky. 

 

Zdroj: Gesto pre mesto

 

Krojované bábiky v Malackách spájajú s minulosťou

Ľudia zo Záhoria tvoria autentické krojované bábiky, aby zachovávali kultúrne hodnoty v podobe ľudových krojov. Edíciu krojovaných bábik chceli rozšírili o ďalších 12 bábik odetých do krojov z dedín a ich okolia (V. Leváre, Závod, Studienka, Kostolište, Láb Gajary, Kúty a iné časti Záhoria). Tie po slávnostnej výstave mali poputovať do škôl alebo miestnych folklórnych súborov.
 

Zdroj: Gesto pre mesto

 

Detský letný tábor pri Hrone zanechá deťom pekné spomienky

Počas letných prázdnin OZ Katharos spustilo denné letné tábory pre deti v Jure nad Hronom. Ten má prebiehať v dvoch turnusoch a potešiť dokopy asi 120 detí vo veku od 3 do 14 rokov. Orientovaný je na šport, aktivity v prírode, tvorenie, súťaženie a na tradičnú kultúru regiónu. Množstvo aktivít prebieha pri Hrone v lese. 
 

Zdroj: Gesto pre mesto
Čítajte viac o téme: Granty
Zdieľať na facebooku