Školský klub bude od januára opäť na RTVS

Od 11. januára opäť vysiela RTVS reláciu Školský klub.
Od 11. januára opäť vysiela RTVS reláciu Školský klub. / Foto: Milan Krupčík / mediahub

8.1.2021 - Vzhľadom na nepriaznivú epidemiologickú situáciu a s ňou spojené prerušené vyučovanie v školách v januári 2021 Štátny pedagogický ústav v spolupráci s RTVS, neziskovou organizáciou Indícia a Pedagogickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici spúšťa opäť vysielanie pre žiakov I. stupňa základných škôl pod názvom Školský klub.

 

V termíne od 11. do 28. januára 2021 nadväzuje na vysielanie počas jesenných mesiacov, kedy sa školy v novom školskom roku opäť zatvorili a bolo potrebné nahradiť školské vyučovanie. Aj v súčasnosti sa deti z väčšiny tried a škôl kvôli vážnosti situácie ostávajú učiť z domu. Prináša im preto prostredníctvom televíznych obrazoviek zaujímavé vyučovanie, ktoré je v súlade s učebnými osnovami.

 

„Školský klub je určený pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Pre žiakov, ale aj rodičov je to veľmi dobrá pomôcka pri dištančnom vyučovaní,“ uviedol šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko pre TASR.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4EXcpeCupho" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

 

Školský klub môžu rovnako využiť a sledovať aj školy. "Jednotlivé dni budú zamerané na rôzne predmety ako v predošlom roku. V pondelok sa vyučovanie bude venovať slovenčine, v utorok vlastivede, v stredu matematike a vo štvrtok prírodovede," priblížil PR manažér RTVS Filip Púchovský. Vysielanie začína vždy o 9. hodine a potrvá 60 minút. Vysielať sa bude na Dvojke.

 

Deti môžu svoje splnené výzvy od televíznych "učiteľov" zasielať prostredníctvom kontaktného formulára alebo priamo na [email protected]. Reakcie a podnety učiteľov či rodičov, zaslané prostredníctvom kontaktného formulára alebo na emailovú adresu [email protected] budú dôležitým podnetom pre tvorbu obsahu ďalších častí Školského klubu

Čítajte viac o téme: Dištančné vzdelávanie
Zdieľať na facebooku