Budú tento rok maturity, testovanie piatakov a deviatakov či prijímačky? Minister zverejnil odpovede

Minister školstva Branislav Gröhling zverejnil najdôležitejšie informácie a termíny, ktoré sa týkajú žiakov základných a stredných škôl.
Minister školstva Branislav Gröhling zverejnil najdôležitejšie informácie a termíny, ktoré sa týkajú žiakov základných a stredných škôl. / Foto: Bigstock

4.1.2021 - Minister školstva Branislav Gröhling zverejnil najdôležitejšie informácie a termíny, ktoré sa týkajú žiakov základných a stredných škôl.

 

Maturity 2021

Ruší sa externá časť maturitnej skúšky v školskom roku 2020/2021. Písomná forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termíne od 12. apríla 2021 (termín upresníme do 31. marca). Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termínoch od 17. mája 2021. V prípade potreby môže prebiehať 2 týždne. Touto cestou zároveň minister vyzval školy, aby v obsahu maturitných otázok zohľadnili dištančné vzdelávanie a mieru, v akej prebrali v tomto čase učivo a začlenili ho do maturitnej skúšky v zúženom rozsahu.

 

Klasifikácia 

Termín na vyskúšanie a hodnotenie za prvý polrok sa predlžuje do 31.3.2021, aby sa učitelia vyhli „naháňaniu známok.“ Ak je to treba, do tohto termínu je možné žiaka hodnotiť, známku zapísať do prvého polroka a uzavrieť konečnú známku.

 

Testovanie 5 a Testovanie 9

Testovanie 5 sa ruší. Testovanie 9 sa uskutoční v termíne 9. a 10. júna s náhradnými termínmi 24. júna a 25. júna.

 

Prijímacie skúšky

Klasické prijímacie skúšky sa budú konať v prvom termíne 3. mája (podľa potreby aj 4. mája) a v druhom termíne 10. mája (podľa potreby aj 11. mája) 2021. Talentové prijímacie skúšky sa budú v prvom termíne konať 5. mája (podľa potreby aj 6. a 7. mája) a v druhom termíne 12. mája (prípadne aj 13. a 14. mája) 2021.

Zdieľať na facebooku