Články: Pre študentov
O projekte

 

Na zamyslenie: Cudzinec a dievča

Redakcia
Autor článku
Foto: Tumblr
Veci nie sú vždy také, ako vyzerajú. / Foto: Tumblr

Jedného dňa mladá slečna čakala na letisku na svoj let. Jej let sa však omeškal a vedela, že bude na letisku čakať ešte niekoľko hodín. Rozhodla sa teda, že si pôjde kúpiť knihu, aby jej ušiel čas. Kúpila si knihu, sáčok s koláčikmi a usadila sa do sedadla, aby si mohla v pokoji čítať.  Vedľa jej sedadla, kde ležal sáčok s koláčikmi, sedel muž a čítal svoj časopis.

Dievča si v pokoji otvorilo knihu a začalo čítať. Po chvíli si zobralo zo sáčku prvý koláčik. Cudzinec si vzal tiež. Dosť vážne ju to nahnevalo, ale zahryzla si do jazyka a nič nepovedala. Iba si pomyslela: „Aká drzosť! Keby som mala náladu, tak by som mu za túto trúfalosť jednu vrazila.“ Zakaždým, keď si však dievča vzalo koláčik, muž si vzal jeden  tiež. Jej hnev sa stále stupňoval, no nechcela vyvolať žiadnu scénu. Keď však zostal v sáčku posledný koláčik, pomyslela si:  „Ktovie, čo tento chrapúň urobí teraz?“ V tom muž siahol do sáčku, vzal posledný koláčik a rozdelil ho na dve polovice. Jednu jej dal. To bolo na ňu naozaj priveľa. Bola strašne rozhnevaná. Nahnevane pozbierala svoje veci a presunula sa do nástupnej zóny.

Keď si sadla v lietadle na svoje sedadlo, siahla do svojej kabelky, lebo si chcela vybrať okuliare. Na jej prekvapenie, sáčok s koláčikmi bol stále tam. Nedotknutý a neotvorený. V tú chvíľu ju oblil pot a pochopila, ako veľmi sa zmýlila. Tento cudzinec sa s ňou po celý čas láskavo delil o svoje koláčiky. Bez akéhokoľvek hnevu a nenávisti. Cítila sa strašne zahanbená, no už nemala žiadnu možnosť túto chybu napraviť.

Preto buďte opatrní, keď robíte rýchle závery.  Mnohé veci v živote už nie je možné vziať späť a napraviť. Buďte tolerantní, pretože možno ten, kto koná či rozmýšľa zvláštne, ste práve vy.Zdroj:buddhapadipa.org // Foto: tumblr.com
Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Príbehy
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.