Znovuzrodenie prírody na zámku Schloss Hof

Veľkonočné sviatky v Schloss Hofe
Veľkonočné sviatky v Schloss Hofe / Foto: © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Michal Cilc_print

Najväčší vidiecky zámocký komplex v Rakúsku, zámok Schloss Hof, v záplave jari otvára novú sezónu 11.03.2023. V zámockom areáli s veľkolepou terasovitou barokovou záhradou a čarovným vidieckym statkom, si môžete vychutnať prebúdzanie prírody v najrozmanitejších podobách.

 

Barokový zámok Schloss Hof ležiaci pri rieke Morava, len pár kilometrov od Bratislavy začína svoju veľkolepú sezónu už tradične s veľkonočnými trhmi, ktoré sa konajú v jedinečnom prostredí medzi historickými kulisami zámku a v srdci autentického statku, ktorý dáva miestu akési vidiecke čaro. Príchod jari a veľkonočné sviatky môžu návštevníci zámku Schloss Hof prežívať intenzívnejšie, počas šiestich jarných víkendov vďaka tradičným veľkonočným trhom, na ktoré po veľkonočnom víkende nadviažu jarné trhy. Zo zimy prebúdzajúci sa zámok s rozsiahlym areálom a krásnou prírodou je ideálnym miestom pre pestrú oslavu jari. 

 

Schloss Hof / Zdroj: © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Michal Cilc

 

Kreatívne jarné programy

Okrem tradičného remeselného trhu sa návštevníci môžu tešiť aj na sladké a slané pochúťky regionálnej kuchyne. V znamení pestrosti sa bude niesť aj sprievodný program. Detskí návštevníci môžu v kreatívnych dielničkách popustiť uzdu fantázii a z pripravených komponentov vytvoriť nádherné jarné dekorácie či pestrofarebné drobnosti pre svojich blízkych. 

 

Kreatívne dielničky v zámku Schloss Hof / Zdroj: © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Michal Cilc

 

Po stopách veľkonočného zajačika

Veľkonočné trhy vrcholia počas veľkonočného víkendu, kedy nemôže chýbať pre Rakúsko tradičné hľadanie vajíčok. Tajné skrýše veľkonočného zajačika budú roztrúsené po zámockých záhradách. Nájsť ich, bude určite zábava pre celú rodinu. Túto aktivitu obľubujú dievčatá i chlapci a okrem množstva zábavy prináša aj malú odmenu.

 

Zdroj: © Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Michal Cilc

 

Historický statok

Pobyt na zámockom statku a v rozsiahlych záhradách obohatia jazdy na poníkoch, alebo návšteva zvieratiek. Stretnúť vzácne druhy staro-rakúskych domácich zvierat, ktoré sa vyskytujú vo svete už len v obmedzenom množstve a priateľsky ich pohladiť, máte možnosť len pri prechádzke statkom v zámockom areáli Schloss Hof. Jazda na koči iste poteší malých i veľkých. Previezť sa areálom ako za čias Márie Terézie, je jednoducho nezabudnuteľný zážitok. 

 

Zdroj: Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. - Michal Cilc

 

Historický zámok v jarnej kráse so zaujímavými výstavami

Okrem množstva zážitkov, ktoré vám pripravia veľkonočné trhy a jarné trhy, si prídu na svoje aj tí, ktorí hľadajú pokoj a históriu. Pri prechádzke pôvodným nábytkom zariadenými komnatami zámku sa vyberte po stopách princa Eugena Savojského a Márie Terézie. Či už putujete sami, alebo v spoločnosti lektora v slovenskom jazyku, budete mať pocit, že ste hosťom veľkolepej oslavy. Nielen vzácne zariadené miestnosti dávajú možnosť nahliadnuť do bohatstva a každodenného života šľachty 18. storočia, ale aj mimoriadna výstava „Poklady na cisárskej slávnostnej tabuli“, ktorá je rozšírená o nový motív „Servisy s dušou“. Táto časť výstavy je venovaná známym Habsburgovcom ako cisárovná Alžbeta, Maximilián Mexický alebo korunný princ František Ferdinand. Súčasťou výstavy sú aj vzácne zdobené taniere z obdobia biedermeieru pod mottom „Umenie prenesené na tanier“. 

 

Lovecký zámoček opäť otvára svoje brány

Po zimnej prestávke otvára svoje brány aj bývalý lovecký zámok Niederweiden. Práve na tomto zámku, ktorý je súčasťou zámockého komplexu Schloss Hof sa nachádza ďalšia časť mimoriadnej výstavy s pod titulom „Tajomstvá z kuchyne – Pohľad do zákulisia“. Ak hľadáte možnosť na aktívne prežitie prvých jarných víkendov  v spoločnosti rodiny a priateľov, alebo zažiť prebúdzanie prírody vychutnajte si jedinečný výlet v prostredí, kde sa snúbi krása prírody s čarom histórie.

 

Termín: Veľkonočné a jarné trhy sa konajú 11.03.-12.03.|18.03.-19.03. |25.03.-26.03. |01.04.-02.04.|08.04.-10.04.

Jarné trhy: 15.04.-16.04.  

 
Miesto: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1 

 

Vstupné: 

  • Veľkonočné a jarné trhy : dospelí 8,50 €  deti (6–18 rokov) 4,- € | rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 21,- €
  • Veľkonočné a jarné trhy vrátane zámku Schloss Hof a zámku Niederweiden: dospelí 21,- €  deti (6–18 rokov) 12,- € | rodiny (2 dospelí + max. 3 deti) 54,- €
  • Ročná vstupenka dospelí 46,-€  | deti (6–18 rokov)  26,-€.
  • Prehliadka s lektorom v slovenskom jazyku: dospelí 4,-€ |deti 2,-€
     

Vstupenky si môžete zakúpiť aj online na imperialtickets.com.
Bližšie informácie: www.schlosshof.at/sk

Zmeny vyhradené!

Zdieľať na facebooku