Články: Pre študentov
O projekte

 

Hoci má táto fotografia smutný príbeh, dokazuje, že nezabúdame byť v prvom rade ľuďmi

Foto: Jessica Doug Matrious
Policajt pri vážnej dopravnej autonehode rodiny neváhal a postaral sa o dievčatko ako najlepšie vedel. / Foto: Jessica Doug Matrious

Tento smutný pohľad trhal srdce žene, ktorá sa stala v Británii svedkom vážnej autonehody. Britská šesť členná rodina cestovala do Brightonu a otec rodiny nezvládol riadenie. Tragédiou bolo, že obaja rodičia a ich štyri deti neboli počas havárie bezpečne pripútaní.

Jessica Doug Matrious práve v tom čase, keď sa nehoda stala, cestovala za rodinou.

„Ihneď som vystúpila z auta a utekala cez pole, aby som zistila, čo môžem pre nich urobiť,“ spomína na chvíle hrôzy Jessica. Zavolala okamžite záchrannú službu a snažila sa pomôcť.

Keď na miesto nehody prišla polícia, otec rodiny bol už mŕtvy. Matka a jedno dieťa boli prevezení letecky do nemocnice a zostávajúce 2 deti tam dopravili sanitky.

 

Po príchode polície Jessicu dojala jedna krásna, no zároveň veľmi smutná, scéna. Tú nakoniec i zvečnila na fotografii, ktorá v zápätí obletela svet.

Bol to skutočne strašný pohľad, aký by žiadne dieťa nemalo vidieť. Jeden z policajtov, Nick Struck, si preto zobral za úlohu rozptýliť dievčatko, ktoré autonehodu prežilo bez závažných zranení, aby túto scénu nevidelo. Nick si vzal malé dievčatko na ruky a snažil sa jej ukazovať niečo v diaľke, aby hlavne nevidela svojho mŕtveho otca. Držal ju v objatí a spieval jej pritom najznámejšiu detskú anglickú pieseň Twinkle, Twinkle Little Star. Opísala situáciu dojatá Jessica.

„Keď moja dcéra spadne a ublíži si, spievam jej Twinkle, Twinkle Little Star, tak som to začal spievať tomuto dievčatku," povedal pre 9News Nick Struck.

 

„Keď počujete, že sú súčasťou nehody aj deti, stiahne sa vám okamžite žalúdok,“ opísal pre 9News svoju prácu policajt. „Samozrejme, že najprv sa ponáhľame k deťom. Musíme sa o ne postarať, aby nevideli všetku tú hrôzu.“

Struck zároveň skromne pripomenul, že fotografia, ktorá sa stala na internete viralom nehovorí celý príbeh a že on nebol jediným hrdinom tejto nešťastnej udalosti. „Nie som zdravotníkom, ale viem, ako niekoho objať a som si istý, že ktokoľvek z mojich kolegov na mieste činu by urobil na mojom mieste to isté.“



Zdroj:9news.com
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.