Šikovní študenti, ktorí bývajú takmer zadarmo

Prázdniny začali len nedávno, ale mnohí študenti si už počas prázdnin hľadajú ubytovanie na nasledujúci školský rok. Veľa krát takéto študentské ubytovanie stojí nemalé peniaze a pre mnohých rodičov je to veľká finančná záťaž. Študenti z rôznych kútov sveta využili svoju kreativitu a vytvorili si vlastné bývanie, ktoré je koniec koncov omnoho lacnejšie ako bežné ubytovanie pre študentov alebo je dokonca úplne zadarmo. Ktovie, či sa nájde aj u nás nejaký odvážny študent na takéto dobrodružstvo. Tu sú tí najodvážnejší študenti, ktorí sa rozhodli šetriť na bývaní a vytvorili si vlastné nízkoenergetické a nenákladné ubytovne.

 

1. Študent Dylan z Juniata College sa rozhodol postaviť si chatku v prírodnej rezervácii v Pensylvánii, neďaleko jeho školy. Dylan začal so stavbou chatky cez prázdniny. Celé leto zbieral v lese materiál, ktorý potreboval na výstavbu chatky. Zbieral drevá rôznych veľkostí, listy a všetko, čo mu mohlo pomôcť pri výstavbe.

Študentské bývania Dylana

 brobible.com

 

2. Joe Webel z University of Texas investoval o niečo viac do svojho ubytovania ako Dylan. Joe si zobral pôžičku a sám si postavil lacné ubytovanie, ktoré ho stálo zhruba 18 000€. Tento mobilný domček staval rok, no musel prerušiť štúdium, aby ho dostaval. Napokon sa mu to oplatilo. Domček má rozlohu ako apartmán na Manhattane a má v ňom 2 postele, sprchu, kuchyňu a elektriku. Tento mladík sa už nemusí obávať, kde bude bývať po ukončení štúdia.

Jeo domček počas štúdia

happyplace.someecards.com

Študentské ubytovanie Joe-o

cosmopolitan.com

 

3. Študent z University of Canterbury na Novom Zélande prišiel s myšlienkou postaviť si ekologický domček z materiálov po zemetrasení. Začal zbierať nepotrebné materiály a odpad, ktorý zostal po prírodnej katastrofe, čím prispel k rýchlejšiemu a ekologickejšiemu vyčisteniu mesta.  

Bývanie študenta z Nového Zélandu

treehugger.com

 

4. Študenti architektúry z Chongqing University v Číne vymysleli  minimalistický domček pre študentov. Zatiaľ postavili len jeden prototyp a nikto v ňom ešte nebýva, no tento domček má na výstavách veľké úspechy a študenti oň vzbudzujú záujem.

Prototyp bývania študentov v Číne

viralnova.com

 

5. Dvaja študenti environmentalistiky, Ethan a Amy, z vysokej školy v Iowa, postavili domček za necelých 440 €. Inšpirovali sa domami na Kostarike, kde používali na výrobu energie solárne panely. 

Študentské bývanie v Iowe

countryliving.com

 

 

Zdieľať na facebooku