Články: Pre študentov
O projekte

 

Brigády pre študentov: Kde hľadať prácu na leto, ale i počas roka?

Lenka Nezbedová
Autor článku
  

 

Hľadanie práce pre študentov

 

Mnohí študenti trávia letné prázdniny pracovne, či už v zahraničí alebo doma. Ak ešte nepatríš medzi nich a cez prázdniny by si si chcel zarobiť nejaké to euro, nezúfaj, nie je neskoro. Práve teraz mnoho firiem hľadá študentov na krátkodobý úväzok na pomoc počas dovolenkového obdobia, alebo jednoducho hľadajú krátkodobé posily do ich tímu. Na Slovensku je veľa stránok, ktoré ponúkajú zaujímavé brigády pre študentov. Ak vieš po anglicky, brigádu alebo stáž môžeš hľadať aj na anglických stránkach. Pracovanie v cudzej krajine počas leta má veľa výhod.

 

Slovensko

Ak si už niekedy hľadal brigádu alebo prácu, určite si sa už stretol s väčšinou doleuvedených stránok. Skúšal si hľadať aj cez Facebook? Momentálne je na Facebooku niekoľko skupín, kde si študenti hľadajú brigádu a kde sa môžu priamo skontaktovať so zamestnávateľom.  

 

Stránky ponúkajúce brigády pre študentov:

 1. Brigada.sk stránka ponúka rozmanitý výber brigád pre študentov. Okrem brigád tam nájdete aj rôzne poradenské služby.
 2. Superbrigade.zones.sk tu nájdete širokú ponuku brigád pre študentov, ktoré sú sťahované aj zo stránok ako profesia.sk.
 3. Studentskefinancie.sk/brigady táto stránka sa primárne venuje študentským financiám, ale ponúka aj sekciu, kde študenti môžu vyhľadávať v zozname pracovných ponúk.
 4. Pracovne-ponuky.eu/brigady-pre-studentov aj na tejto stránke nájdete zopár zaujímavých brigád pre študentov.

 

Facebookové skupiny:

 1. Ak by ste mali záujem o prácu hostess (hľadajú mužov aj ženy), tak sa vám oplatí prihlásiť do skupiny s názvom Hostess
 2. Vo facebookovej skupine Brigádnici pribudne skoro každý deň minimálne jedna brigáda pre študentov. Stojí za to sem nazrieť.
 3. Hľadám prácu táto skupina nie je čisto orientovaná len na študentov, ale celkovo na ľudí, ktorí hľadajú prácu. Sem tam sa tam vyskytne aj brigáda a veľmi zaujímavá ponuka.
 4. Skupina Hľadám / ponúkam prácu, brigádu, výpomoc je venovaná všetkým ľuďom hľadajúcim prácu alebo brigádu.  

 

No nemusíš sa spoliehať len na inzeráty a ponuky práce. Máš obľúbenú firmu, pre ktorú by si chcel pracovať? Skús ju kontaktovať. Veľa firiem zverejňuje voľné pracovné ponuky priamo na ich stránkach. Našli sme pre teba na ukážku pár aktuálnych brigád.

 

1. Internetová marketingová agentúra Visibility hľadá brigádnika pre svojich grafikov. Viac o ponuke nájdeš na brigádnik pre Visibility.

2. Spoločnosť Dell ponúka pozíciu študentovi, ktorý študuje financie alebo obchod. Viac informácií nájdeš na EMEA Telecom Finance Intern.

3. Zaujíma ťa marketing a ekonómia? V tom prípade skús poslať životopis do Henkel, kde hľadajú študenta na pozíciu marketingového asistenta.

 

Ak patríš medzi tých odvážnejších a za letnou brigádou sa nebojíš vycestovať do Anglicka, tu je zopár užitočných stránok, ktoré ti pomôžu pri hľadaní brigády poprípade letnej platenej stáže.

 

Anglicko

Brigáda v Anglicku

 1. Stránka Studentjob.co.uk ponúka rôzne typy prác pre študentov ako brigády, platenú prax, letné brigády, práce na polovičný úväzok a dokonca aj prácu pre čerstvých absolventov.
 2. Ďalšia stránka, ktorá je celkom populárna medzi anglickými študentmi je student-jobs.co.uk. Tá ponúka sezónne práce pre študentov, odbornú prax ale aj práce v neziskových organizáciách.
 3. Na stránke E.co.uk nájdete okrem pracovných ponúk pre študentov aj rôzne rady, ako si napísať životopis, ako uspieť na pohovore a na čo všetko sa pripraviť.
 4. Indeed.co.uk je stránka, kde nájdete rôzne ponuky práce z rôznych kútov Anglicka. Je to najpopulárnejšia stránka na hľadanie práce v UK. Má aj sekciu pre študentov, kde je nespočetne veľa inzerátov na letné brigády a platenú prax pre študentov.
 5. Aj na stránke Thebigchoice.com nájdete brigády, platenú stáž pre študentov, letné brigády a práce pre absolventov. Študenti sa môžu zapojiť do diskusného fóra alebo si prečítať zaujímavý blog.
Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.