IT

Správanie mladej generácie odhalila štúdia Mladí ľudia v kyberpriestore

Výskumná štúdia Mladí ľudia v kyberpriestore – šance a riziká pre demokraciu poukázala na úroveň praktického využívania digitálnych nástrojov v procesoch demokracie a aktuálne negatívne trendy ako šírenie konšpiračných teórií, hejtovanie, trollovanie alebo príklon k politickému extrémizmu.

Koniec nevhodným komentárom pod článkami. Vysokoškoláci vymysleli softvér, ktorý má urobiť diskusie zmysluplné

Mnohé kontroverzné témy dnes majú diskusie pod článkami automaticky uzamknuté. Pre moderátorov diskusií je nemožné mazať stovky nevhodných príspevkov. ModerateIT by malo slušnej debate na internete napomôcť.

K príprave na skúšky vám dnes už postačí iba mobilný telefón

Technologický vývoj tak pokročil, že na mnohé činnosti nám dnes postačí iba mobilný telefón. Podobne sa bez iných pomôcok zaobídete aj pri štúdiu niektorých predmetov.

Lídri IT biznisu študentom: Nebojte sa pýtať, preferujte etické firmy a bojujte proti korupcii.

Tohtoročné vydanie nočného kariérneho eventu Night of Chances Technology 2016 bolo zamerané aj na rezonujúcu tému v slovenskej spoločnosti – korupciu v IT.

Otestujte si svoje IT zručnosti

Urobte si krátky test vašich IT zručností a pochváľte sa ich úrovňou vo svojom CV.

IT manažéri radili študentom ako dostať prácu

Nie je pre študenta nič praktickejšie pri hľadaní práce ako stretnúť sa priamo s tými, ktorí prácu ponúkajú. Na poslednej Night of chances mali túto šancu študenti IT smerov.

Na Night of chances ponúknu IT študentom lákavé stáže

Už o pár dní sa bude konať ďalší ročník unikátneho kariérneho podujatia Night of Chances (NOC), kde budú mať študenti IT smerov šancu zaujať manažérov top firiem a získať stáž.

Top 22 webov na vzdelávanie zdarma

Pracujete na semestrálnej, bakalárskej či diplomovej práci? Potrebujete pohodlne získať rôzne fakty z dôveryhodných zdrojov za čo najkratší čas? Pozrite si tie najlepšie weby, ktoré vás zachránia.