Technológie

Corey Simon: Prečo som šťastnejší bez sociálnych sietí?

Každý deň milióny ľudí hľadajú na sociálnych sieťach nových priateľov alebo komunikujú so starými kamarátmi. Zdieľajú intímne aj menej intímne udalosti zo svojho života. Sociálne siete sa stali stabilnou súčasťou ich bežného života. Takto už niekoľko rokov žije veľké množstvo ľudí, ale nájdu sa aj takí, ktorí už dokážu svet sociálnych sietí ignorovať. Prečo to robia a čo im to dáva?

Petra Kotuliaková: Žien by v IT malo byť viac. Majú na to

Mužská prevaha v sektore informačných technológií nie je výnimkou ani na Slovensku. Dievčatá síce majú záujem o štúdium v oblasti technických a prírodných vied, no záujem o programovanie a kódovanie však medzi ne až tak nepatrí.

20 absolútne výstižných obrázkov dnešnej generácie

Ajit Johnson vytvoril sériu obrázkov, ktorou chce upozorniť na pretechnizovanú dobu dnešnej mladej generácie a jej typické správanie.

Naučte sa tvoriť weby pomocou unikátneho slovenského online kurzu

Vždy vás zaujímalo, ako sa robia tie nádherné web stránky, ktoré si denne prezeráte? Teraz máte možnosť naučiť sa to online aj vy.

Užitočné weby pre študentov

Študentský život sa vďaka internetu stal v mnohých oblastiach jednoduchší. Informácie, ktoré nás pred rokmi stáli hodiny prieskumov dnes študenti vďaka dobrým študentským portálom získajú za pár minút.