Veda a technika

Lucia Pažitná: Na slovenskej vede by som najskôr zmenila financovanie

Na slovenskej vede by najskôr zmenila financovanie, uviedla držiteľka ocenenia Preveda 2021 Lucia Pažitná, ktorá pôsobí na Chemickom ústave Slovenskej akadémie vied.

Na vedu, výskum a inovácie má v rámci plánu obnovy smerovať 700 miliónov eur

Do reforiem vo sfére vedy, výskumu a inovácií má z európskeho nástroja na obnovu ekonomiky natiecť celkovo 700 miliónov eur.

11. február je Medzinárodným dňom žien a dievčat vo vede. Zaslúžia si podporu a uznanie

V roku 2021 je ústredným motívom medzinárodného dňa Vedkyne bojujú proti COVID-19 a oficiálne podujatie sa uskutoční na webe UNESCO online.

Začína sa Týždeň vedy a techniky, tento rok bude vo virtuálnom priestore

Týždeň vedy a techniky, ktorý sa začína v pondelok a potrvá do nedele 15. novembra, prinesie tento rok stovku podujatí online formou. Dôvodom je situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Jednoduché vedecké experimenty, ktoré deti očaria

Urobte si s deťmi doma jednoduché experimenty a priblížte im tak hravou formou vedu.

Bratislavská konferencia o internete žiakom ponúkne súťaže aj diskusie

Na konferencii Junior Internet AMAVET 2019 môžu žiaci základných a stredných škôl súťažiť v rôznych kategóriách, ktoré súvisia s internetom.

Trenčianske výstavisko opäť ovládli moderné technológie a roboty

V poradí štrnásty ročník Trenčianskych robotických dní, ktorý sa tam konal v stredu (3. 4.) a vo štvrtok má najmä motivovať mladých k ďalšiemu štúdiu technických odborov. 

Zamestnávatelia a školy chcú skvalitniť matematické vzdelávanie

Podľa autorov Analýzy požiadaviek vysokých škôl na trhu práce pre absolventov stredných škôl z pohľadu matematickej gramotnosti je súčasný stav matematického vzdelávania na slovenských základných a stredných školách z hľadiska kvality nevyhovujúci.