Dokumentárny film

10 filmov o inšpiratívnych a odvážnych ženách, ktoré by ste mali vidieť

Ktoré inšpiratívne ženy si scenáristi vybrali pre svoje veľkolepé diela o ženách? Týchto 10 filmov by ste mali určite vidieť!

Čo má spoločné Róbert Fico, Martin Jakubec a dnešní rapperi? Film Cooltúra je nešetrným zrkadlom dnešnej kultúry

Od októbra tohto roku si pozornosť najmä mladej časti populácie získal dokumentárny film Cooltúra. Ide o zaujímavé zobrazenie úpadku slovenskej kultúry zachytenej režisérom Mirom Remom.

Leonadro DiCaprio v dokumente Before the Flood odkrýva alarmujúce svedectvo o súčasných problémoch spojených s klimatickými zmenami

Dokumentárny film v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom Before the Flood (Je s nami koniec?) si už môžete bezplatne pozrieť online aj v češtine.

17.11.1989 - Nežná revolúcia a pád komunizmu v Československu

Pád totalitného režimu v Československu naštartovali vysokoškolskí študenti. Boj za slobodu sa niesol v duchu jednoty, sily, odhodlania a viery v lepší život.

VIDEO: Univerzitné tituly bez hodnoty

Dokument zachytáva nekalé praktiky súkromných "vzdelávacích" inštitúcii v Číne. Ukazuje ako dostať z jednoduchých ľudí, ktorí túžia, aby sa ich deti vymanili z chudoby, aj posledné peniaze.

VIDEO: Prečo sa nám snívajú sny

Prečo sa nám zdajú sny? Pozrite si zaujímavý dokument o tom, ako funguje náš mozog a čo sa v našom tele pri snení vlastne deje.

VIDEO: Ľudské telo IV. - Búrlivé dospievanie

Puberta je veľmi zložitým obdobím v živote každého človeka. Pozrite si zaujímavý dokument BBC, čo všetko ľudské telo prekonáva, kým dosiahne svoju dospelosť.

VIDEO: Ako premýšľal Einstein

Ako premýšľal Albert Einstein? Aký bol jeho život a čo ho priviedlo k objavom, ktoré uskutočnil? Pozrite si zaujímavý dokument o géniovi, ktorého meno dnes pozná každý z nás.