Stredoškoláci vítajú zmenu v zverejňovaní maturitných tém

  Foto: Shutterstock

 Bratislava 16. januára (TASR) – Aliancia stredoškolákov víta zmenu v oblasti zverejňovania maturitných tém. Zmeny sú súčasťou novely vyhlášky o strednej škole. TASR o tom informoval prezident Aliancie stredoškolákov Viliam Dominik Ďuraš. 
        

"Podľa vyhlášky je aktuálne povinnosťou školy zverejniť sedem dní pred termínom konania ústnej časti maturitnej skúšky maturitné zadania ústnej formy internej časti maturitnej skúšky pripravené príslušnou predmetovou komisiou," priblížil Ďuraš. Aliancia stredoškolákov toto rozhodnutie vníma pozitívne. Vďaka tejto úprave budú mať maturanti podľa prezidentka aliancie čas sústrediť sa na konkrétne témy sedem dní pred skúškou, čo dopomôže ich príprave a čiastočne obmedzí nadbytočný stres, ktorý študenti počas akademického týždňa pociťujú. 
        

Svoje vedomosti získané počas stredoškolského štúdia si budú maturanti overovať 14. až 17. marca v rámci externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky. Pripravený je aj náhradný termín od 3. do 5. apríla a 12. apríla. Svoje stredoškolské štúdium ukončia ústnou maturitnou skúškou, ktorej termín určia regionálne úrady školskej správy v termíne od 22. mája do 9. júna.
        

Aliancia dúfa, že spolupráca s ministerstvom školstva v tejto oblasti bude pokračovať naďalej. Zároveň verí, že sľúbená reforma maturít nezostane len pri tomto bode. 

Čítajte viac o téme: Maturity 2022/2023
Zdieľať na facebooku