Máte radi florbal? UNYP sa stala oficiálnym parterom Sparty

University of New York in Prag
Sponzorovaný článok
UNYP sa stala oficiálnym parterom Sparty
UNYP sa stala oficiálnym parterom Sparty / Zdroj: UNYP

UNYP sa vždy zaujímala o šport. V súčasnosti tento jej záujem nadobúda nové dimenzie, keďže univerzita sa stala oficiálnym partnerom florbalového tímu Sparta Praha. Porozprávali sme sa s pánom Sotirisom Foutsisom, generálnym manažérom UNYP, a pánom Markom Andersonom, marketingovým riaditeľom UNYP, o tom, čo toto partnerstvo znamená pre hráčov Sparty a študentov UNYP.

 

Q: Prečo ste si vybrali ako šport, ktorý chcete podporiť, práve florbal?

Sotiris: University of New York in Prague poskytuje vysokoškolské vzdelanie v Českej republike už 20 rokov. Florbal je nový, energetický šport, ktorý je v Českej republike veľmi populárny.  Ako mladý šport je florbal stále najmä o hre samotnej a o športovom správaní a nie o peniazoch a komerčnom zisku. Je príkladom toho, ako sa dá budovať charakter a etické správanie tak na ihrisku, ako aj mimo neho. Domnievame sa, že práve preto sa perfektne hodí pre UNYP a bude pre našich študentov dobrým zdrojom inšpirácie. Okrem toho sme hľadali spôsob, ako viac prepojiť našu univerzitu s Prahou a usúdili sme, že sponzorovanie florbalového tímu Sparta bude ideálnym spôsobom na to, ako tento cieľ dosiahnuť.

 

Mark: Chcel by som tiež zdôrazniť, že toto partnerstvo prinesie výhody aj pre študentov UNYP. Spoločne so Spartou vytvoríme vlastný florbalový tím a budeme povzbudzovať študentov, aby sa tímy vzájomne povzbudzovali a chodili na zápasy. Nebude sa jednať o jednostranné partnerstvo, ale prinesie výhody mladým ľuďom na oboch stranách.

 

Q: Môžete nám povedať, prečo ste si vybrali práve Spartu?

Mark: Atletická asociácia Sparta je pražskou ikonou. Florbalový klub, ktorí tvoria profesionálni, vzdelaní mladí hráči, sa stal uznávaným a rešpektovaným tímom, preto nám toto partnerstvo so Spartou dáva zmysel.

 

Q: Získa UNYP ako nový partner Sparty nejaký výhody?

Sotiris: UNYP bude oficiálnym partnerom tímů juniorov, dorastencov a mužského „A“ tímu. Dúfame, že dlhodobý vzťah medzi nami a Spartou bude prínosom pre UNYP aj našich študentov tým jako budeme spoločne rásť a rozvíjať sa. V bežnom sponzorstve ide iba o peniaze, značku a logo na drese, my sa však snažíme o skutočné partnerstvo. Hráči Sparty dostanú príležitosť, aby sa dozvedeli všetko o UNYP, a florbalový tím Sparta sa stane súčasťou novej orientácie UNYP. Noví študenti univerzity UNYP sa v rámci uvítacieho obdobia dozvedia, kto je Sparta. Okrem toho tréner „A“ tímu Sparty povedie náš novovznikajúci univerzitný florbalový tím UNYP Blazers!

 

Q: Podporuje UNYP aj iné športy?

Sotiris: Univerzita je veľmi iniciatívna, čo sa týka aktívneho pohybu študentov a veľmi podporuje myšlienku, že len zdravé telo dokáže vytvoriť podmienky pre zdravú myseľ. V rámci štúdia majú študenti voľný prístup do bazéna a fit centra. Máme tiež vlastný futbalový a basketbalový tím. Máme naozaj dlhú tradíciu podpory športu pre študentov a tešíme sa na toto partnerstvo, ktoré ponúkne našim študentom ďalšie príležitosti.

 

Q: Ste florbalový fanúšik?

Mark: Pred partnerstvom so Spartou som vedel, že florbal existuje, ale po niekoľkých zápasoch, ktoré som videl, som sa stal fanúšikom. Cítim veľké spojenie s tímom a teším sa na naše spoločné úspechy.

Zdieľať na facebooku