Spoznaj Nový Zéland

  

Potrebuješ zmenu? Chceš sa zdokonaliť v angličtine, cestovať a popritom si zarábať? V tom prípade  program Working Holiday môže byť pre teba dobrou alternatívou. Program Working Holiday je určený mladým ľuďom vo veku 18-35 rokov, ktorí majú trvalé bydlisko na Slovensku. Zameriava sa predovšetkým na poznávanie a cestovanie po Novom Zélande. Pre tento program sú potrebné Working holiday víza, ktoré ti umožnia zostať v krajine jeden rok a popritom môcť legálne pracovať, čím si pokryješ svoje náklady a tiež si môžeš niečo privyrobiť.

Problém s angličtinou?

Jednou zo základných žiadostí od zamestnávateľa je dobrá znalosť angličtiny. Ak cítiš, že tvoja angličtina nie je na potrebnej úrovni a je potrebné ju zdokonaliť, máš možnosť zaplatiť si prvých pár týždňov kurz angličtiny, ktorý môže trvať maximálne 6 mesiacov a  popritom si hľadať prácu. Kurz angličtiny je prospešný aj pre tvoje rýchlejšie aklimatizovanie sa, keďže má za teba určitú zodpovednosť škola a ty nie si odkázaný len na seba. Školy majú pri kurzoch angličtiny pre slovenských študentov špeciálne ceny (nižšie ako oficiálne). Niektoré školy majú špeciálny balík pre študentov na working holiday vízach, ktorý uľahčí záujemcom vybavenie všetkých potrebných formalít. Taktiež pomáhajú pri hľadaní práce.“uviedol Ján Chlebík, riaditeľ agentúry Work and study international (WSI).

Aké sú možnosti ubytovania?

Agentúra WSI ponúka aj pomoc pri hľadaní ubytovania. „Možnosti výberu sú viaceré od ubytovania v rodinách, cez hostely, školské rezidencie a pod. Najčastejšie sú Slováci ubytovaní v lacnejších hosteloch, tzv: backpackers, cca. 30 NZD na noc, kde býva viac ľudí na izbe. Je to ale samozrejme tiež veľmi individuálne, záleží na lokalite, štandarde ...“povedal Ján Chlebík.

Ak ste sa rozhodli, konajte rýchlo!

Working holiday víza sú sprístupnené pre Slovákov iba druhý rok a ich počet je limitovaný na 100 Slovákov. „Cítime, že ľudia už tento program viac poznajú a bude podstatne viac záujemcov,ako minulý rok. Preto je potrebné pri vybavovaní konať naozaj rýchlo. Na konci marca bol napríklad otvorený podobný program pre Kanadu a kvóta 315 žiadostí sa minula behom 2 hodín! Veľa ľudí, čo neuspelo pri Kanade sa chystá teraz na Nový Zéland, takže sa môže opakovať ten kanadský scenár a kvóta môže byť minutá v priebehu niekoľko málo hodín,“ ďalej prezrádza Ján Chlebík.  Online žiadosti na rok 2013 budú k dispozícii od 16.4.2013 priamo na stránkach novozélandskej ambasády v Londýne. Bližšie informácie o projekte Working Holiday nájdete na stránke  www.praca-novy-zeland.sk

Na odbyt ide aj Austrália

Agentúra WSI sa taktiež špecializuje aj na pobyty v Austrálii. Posledných 12 rokov sa venovala dokonca len jej.  „Štúdium v Austrálii je u Slovákov veľmi obľúbené. Najmä kvôli tomu, že sa tam dajú okrem angličtiny študovať aj odborné kurzy rôznych zameraní napríklad marketing, manažment, IT, turizmus a pod. Štúdium je v  dobrých cenách a popri štúdiu môžu študenti aj legálne pracovať, takže si vykrývajú náklady  a môžu cestovať po krajinách, ktoré by inak možno nikdy nenavštívili. Ako napr. Nový Zéland, Fiji, Thajsko, Indonézia, Malajzia, aťď“ dodáva Chlebík.Všetky potrebné informácie k pobytom v Austrálii zistíte ak navštívite stránku www.australiastudium.sk

Zdieľať na facebooku