Články: Pre študentov
O projekte

 

Študenti masmédií sa rozlúčili so školou videoklipom

Zdroj: YouTube
  Zdroj: YouTube

Pre nový hudobný videoklip s názvom Summer Soireé napísali scenár, text piesne, zrežírovali, nahrali, naspievali a nakoniec to celé zmixovali študenti Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy. Summer Soireé je rozlúčkou so spolužiakmi, pedagógmi, zamestnancami a akademickým rokom na Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ). Ak si chcete zlepšiť náladu a vychutnať nastupujúcu letnú sezónu, nech sa páči.

 

 

Autorkou nápadu je študentka Simona Hahnová a na jeho tvorbe sa podieľalo približne 30 študentov. „Letná pesnička Summer soireé s videoklipom vo swingovom štýle má byť cool a fresh. Cieľom projektu bolo umožniť študentom tvorivo sa vyžiť a spoločne urobiť plnohodnotné dielo pred letnými prázdninami. Chceli vytvoriť niečo iné a nové. Vytvorili veľmi kvalitnú pesničku, ktorá sa vymyká štandardom a k nej videoklip, v ktorom cítiť, že rozmýšľajú ako filmári,“ povedala o práci svojich študentov Jana Žiak, odborná asistentka Ústavu mediálnych produkcií Fakulty masmédií (FM PEVŠ), ktorá na celý proces tvorby dohliadala.

 

Summer soireé v štýle swing nemá klasickú dramaturgiu. Využíva hovorené slovo a smiech. Videoklip je vsadený do 30-tych až 40-tych rokov 20. storočia. Na to nadväzujú aj herecké výkony, kostýmy aj rekvizity. Videoklip je nakrútený v mestskom parku pred rektorátom PEVŠ v mestskej časti Ružinov.

„Letná pesnička nechce zostať za bránami PEVŠ. Je určená pre široké publikum a veríme, že bude ešte úspešnejšia ako Čarovné Vianoce, ktoré majú na youtube cez 4000 videní“, vysvetlila pedagogička, Jana Žjak, ktorá viedla budúcich masmediálcov aj pri tvorbe predošlého vianočného videoklipu.

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.