Grantový program Poštovej banky aj tento rok dáva šancu zlepšiť život v komunitách

Grantový program Poštovej banky podporí komunitné projekty sumou 30 000 eur.
Grantový program Poštovej banky podporí komunitné projekty sumou 30 000 eur. / Zdroj foto: Poštová banka

Poštová banka už siedmykrát otvára grantový program Nápad pre 3 generácie. Sumou 30 000 eur aj tento rok podporí komunitné projekty, ktoré prispievajú k zlepšeniu života v regiónoch a upevňujú  spoluprácu troch generácií – detí a mladých, ľudí v aktívnom veku a seniorov. Vďaka grantovému programu sa za šesť rokov podarilo zrealizovať  už 107 unikátnych nápadov naprieč celým Slovenskom, ktoré boli doposiaľ podporené sumou vo výške 170 000 eur. 

Ak máte nápad, ktorý by pomohol zlepšiť život rôznym generáciám práve u vás doma, neváhajte ho prihlásiť do Nápadu pre 3 generácie a získať na jeho realizáciu finančnú pomoc.

 

Grant je otvorený pre každého 

Či ste fyzická osoba, občianske združenie alebo nadácia – každý má možnosť zažiadať o grant. Zameraniu projektu sa medze nekladú. Môže sa týkať zdravotníctva, sociálnej pomoci, vzdelávania, športu, zveľaďovania verejného priestoru, životného prostredia a iných tém. Jedno však budú mať spoločné všetky projekty a to je prepájanie rôznych generácií. Projekt je potrebné prihlásiť do 4. novembra 2022. 

 

Až 2 500 eur na projekt

V rámci grantu Poštovej banky sa vyberú najlepšie projekty a rozdelí sa im spolu až 29-tisíc eur. Maximálna výška finančnej podpory na jeden projekt je 2 500 eur. Extra suma vo výške 1 000 eur je pripravená pre TOP projekt. O ňom môžete rozhodnúť aj vy. Zapojiť do hlasovania a podporiť projekt, ktorý sa páči najviac vám môžete od 6. do 13. decembra 2022. Bližšie informácie sú k dispozícii na Nápad pre 3 generácie.

 

Podporený projekt – Nápad pre 3 generácie  / Zdroj foto: Poštová banka

 

Pomáhame už siedmy rok

Za šesť rokov podporila Poštová banka práve vďaka grantovému programu Nápad pre 3 generácie107 projektov z rôznych kútov Slovenska sumou spolu 170 000 eur. Naposledy podporila grantom pätnástku projektov, ktoré získali peniaze na realizáciu najrôznejších nápadov - od budovania mobilného športoviska cez podporu regionálnych folklórnych tradícií, relaxačno-oddychové zóny, organizáciu trojgeneračného štafetového behu na lyžiach či nové petangové ihrisko. Obec Selec získala prostriedky na materiálové vybavenie do dielne na výrobu keramiky a dreva v miestnej základnej škole, ktorá má zároveň rozšíriť ponuku aktivít pre malých aj veľkých.

 

Podporený projekt – Nápad pre 3 generácie  / Zdroj foto: Poštová banka

 

 V Považskom Chlmci financie poslúžili na nákup keramickej pece na potreby medzigeneračných workshopov v rámci komunitného a inkluzívneho centra. Vo Vrútkach podporil grant premenu vyradeného železničného vozňa, z ktorého členovia neziskovky plánovali vytvoriť unikátny mobilný priestor na oddych a vzdelávanie.  V minulosti mohli vďaka grantovému programu vzniknúť tiež komunitné záhrady, včelie úle, kreatívne dielne či kurzy podporujúce ľudové remeslá. Projekty, ktoré doposiaľ získali podporu vďaka Nápadu pre 3 generácie, tak pomáhajú zvyšovať kvalitu života v komunitách naprieč celým Slovenskom a spájajú hravosť detí, zanietenosť a angažovanosť dospelých a skúsenosti starších. 

 


Sponzorovaný článok

Čítajte viac o téme: Granty
Zdieľať na facebooku