Životopis

VIDEO: Motivačný list

Napísanie životopisu si zvládol, ale zamestnávateľ od teba môže, a pravdepodobne aj bude vyžadovať ďalší dokument, a to je motivačný list. Nikdy v živote si motivačný list nepísal, netušíš čo to má byť? Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie, ti odpovie zabávač Samo Trnka.

VIDEO: Ako napísať dobrý životopis?

Ako na životopis, čo vo svojom životopise nevynechať, alebo práve naopak vynechať, ti prezradí komik Samo Trnka v ďalšom vtipnom videu od neziskovej organizácie Epic.

Hybaj na pohovor: Život nie je fér

Si čerstvý absolvent? Prázdniny sa blížia ku koncu a je čas poobzerať sa po skutočnej práci. Nie hocijakej brigádičke, ale práci pre dospelákov! No a nebude to určite trvať chvíľku, lebo vieš čo? Život nie je fér! Tak hybaj a rozosielaj životopisy, aby si sa v tomto roku ešte niekam dostal. Komik Samo Trnka ťa vo svojom videu prevedie najdôležitejšími informáciami, na čo sa zamerať, ak chceš získať prácu

Dobrovoľnícke ponuky pre študentov doma i v zahraničí

Ak nepotrebujete počas voľných dní či leta nutne peniaze, môžete sa zapojiť do najrôznejších dobrovoľníckych aktivít. Okrem toho, že niekomu pomôžete, aj takéto aktivity obohatia váš život či CV. Pozrite si, kde takéto ponuky môžete nájsť.

Nemáte ešte svoj profil na LinkIne? Zistite, v čom je jeho používanie výhodné pre (vysoko)školákov

Na rozdiel od sociálnych sietí ako Facebook alebo Twitter je LinkedIn úzko zameraný na prepájanie pracovných kontaktov. Perosnalisti tu hľadajú ľudí čoraz častejšie.