http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Amavet začala registráciu na súťaž Junior Internet

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
AMAVET organizuje už 14. ročník súťaže Junior Internet / Foto: Bigstock

Asociácia pre mládež, vedu a techniku (Amavet) začala registráciu na 14. ročník súťaže Junior Internet. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl. TASR o tom informoval koordinátor projektov Amavet Ján Nemec. 
      

Prihlásiť sa môže individuálny súťažiaci alebo tím autorov maximálne s tromi členmi. Ako uviedol Nemec, vytvorených je viacero súťažných kategórií. Ide o JuniorWeb – naprogramované webové stránky, JuniorDesign – digitálne grafické práce na rôzne témy, JuniorText – súťažné texty na vyhlásenú tému, JuniorBlog – blogy, vlogy, JuniorApp – aplikácie či JuniorLearn – vzdelávacie projekty.

 

Spolu so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku vyhlasuje Amavet súťažnú tému pre kategóriu JuniorText. Pre 14. ročník je témou Tentoraz hlasujem za... "Pre ľudí na Slovensku je pred voľbami do Európskeho parlamentu dôležité zlepšiť ochranu životného prostredia, želajú si viac financií do študijných programov a športu, chcú obmedzenie nelegálnej migrácie, lepšie pracovné podmienky či väčšiu podporu pre zaostalé regióny. Za čo by ste zahlasovali vy, ak by ste mali možnosť ísť voliť," opýtal sa pri tejto príležitosti Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

 

Prihlasovať svoje projekty môžu žiaci základných a stredných škôl do 28. februára. Po tomto termíne hodnotiaca komisia, zložená z odborníkov z praxe, vyhodnotí prihlásené práce a organizátor súťaže pozve žiakov s najzaujímavejšími projektmi na prezentáciu počas súťažnej konferencie. Finále súťažnej konferencie sa uskutoční 5. a 6. apríla na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Súťaž
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.