https://sk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=16NFXWcKYQDKi_SBGPvkGKQO.D3ibVg0G859.3lDEDH.p7/fastid=cxijhwrgujskyjgrnhwhwhbiirmh/stparam=rppqqpefsr/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.gestopremesto.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_campaign=gesto-pre-rodicov-062020~gde~hlasovanie&utm_content=eduworld~titulka~branding~~
Články: Pre študentov
O projekte

 

Európska študentská únia vyzýva na posilnenie akademickej integrity na Slovensku

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Brusel/Bratislava 29. júla (TASR) - Európska študentská únia (ESU) a Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) na Slovensku, ktorá je jej členom, vyzývajú všetky strany zúčastnené na vyššom vzdelávaní, aby sa podieľali na posilnení akademickej integrity na Slovensku. Uviedli to v spoločnom vyhlásení v reakcii na kauzy s diplomovými prácami slovenských predstaviteľov vlády a parlamentu.
      

Zároveň upozorňujú na to, že v dôsledku porušenia akademickej integrity na Slovensku by mohla utrpieť i kvalita vzdelávania.
      

Ako ďalej uvádza Študentská rada vysokých škôl na sociálnej sieti, organizácie taktiež očakávajú, že vláda bude brať do úvahy pripomienky študentov a odbornej i širokej verejnosti k legislatívnej zmene, ktorou by sa podarilo vytvoriť spravodlivý a efektívny systém na odoberanie titulov.
      

Slovensko je od roku 1999 členom Európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania (EHEA), ktorý bol založený za účelom približovania systémov vysokoškolského vzdelávania tak, aby boli porovnateľné a krajiny si mohli vzájomne uznávať nadobudnuté vzdelanie, pričom jedným zo základných pilierov kvalitného vysokoškolského systému je dodržiavanie princípov akademickej integrity.
      

ESU a ŠRVŠ preto tiež vyzývajú príslušné úrady a predstaviteľov na Slovensku, aby sa usilovali o plnenie svojich záväzkov voči EHEA.
      

ESU je organizácia, ktorá zastupuje študentov v 40 európskych krajinách pred orgánmi, akými sú napríklad Európska únia, Rada Európy či UNESCO.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.