Články: Pre študentov
O projekte

 

Európska študentská únia vyzýva na posilnenie akademickej integrity na Slovensku

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Brusel/Bratislava 29. júla (TASR) - Európska študentská únia (ESU) a Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) na Slovensku, ktorá je jej členom, vyzývajú všetky strany zúčastnené na vyššom vzdelávaní, aby sa podieľali na posilnení akademickej integrity na Slovensku. Uviedli to v spoločnom vyhlásení v reakcii na kauzy s diplomovými prácami slovenských predstaviteľov vlády a parlamentu.
      

Zároveň upozorňujú na to, že v dôsledku porušenia akademickej integrity na Slovensku by mohla utrpieť i kvalita vzdelávania.
      

Ako ďalej uvádza Študentská rada vysokých škôl na sociálnej sieti, organizácie taktiež očakávajú, že vláda bude brať do úvahy pripomienky študentov a odbornej i širokej verejnosti k legislatívnej zmene, ktorou by sa podarilo vytvoriť spravodlivý a efektívny systém na odoberanie titulov.
      

Slovensko je od roku 1999 členom Európskeho priestoru vysokoškolského vzdelávania (EHEA), ktorý bol založený za účelom približovania systémov vysokoškolského vzdelávania tak, aby boli porovnateľné a krajiny si mohli vzájomne uznávať nadobudnuté vzdelanie, pričom jedným zo základných pilierov kvalitného vysokoškolského systému je dodržiavanie princípov akademickej integrity.
      

ESU a ŠRVŠ preto tiež vyzývajú príslušné úrady a predstaviteľov na Slovensku, aby sa usilovali o plnenie svojich záväzkov voči EHEA.
      

ESU je organizácia, ktorá zastupuje študentov v 40 európskych krajinách pred orgánmi, akými sú napríklad Európska únia, Rada Európy či UNESCO.

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.