Články: Pre študentov
O projekte

 

O štúdium medicíny na LF UK má záujem 2256 uchádzačov

TASR
Autor článku
Foto: Pixabay
Záujem študovať medicínu na UK má tento rok viac ako dve tisíc uchádzačov. / Foto: Pixabay

Záujem študovať medicínu na UK má tento rok viac ako dve tisíc uchádzačov.

 

Bratislava 21. mája (TASR) – V akademickom roku 2020/2021 má o štúdium medicíny na Lekárskej fakulte (LF) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave záujem 2256 uchádzačov. TASR o tom informovala externá PR poradkyňa LF UK Miriam Žiaková.
      

"Uchádzači o štúdium medicíny na LF UK si mohli na akademický rok 2020/2021 podávať prihlášky do 29. februára. V uvedenom termíne sa na štúdium na LF UK  prihlásilo 2256 uchádzačov, z toho na všeobecné lekárstvo (VL) 1768 a na zubné lekárstvo (ZL) 488 študentov," uviedla Žiaková.  
      

Na základe požiadavky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR o zvýšenie počtu prijímaných uchádzačov v akademickom roku 2020/2021 na študijný program VL v slovenskej výučbe vedenie LF UK rozhodlo podľa Žiakovej prijať toľko študentov, aby sa na štúdium VL v slovenskom jazyku zapísalo 430 študentov, na štúdium ZL v slovenskom jazyku 40 študentov, na štúdium VL v anglickom jazyku 220 študentov a na štúdium ZL v anglickom jazyku 35 študentov.
      

Termíny prijímacích skúšok na štúdium v slovenskom jazyku budú pre štúdium VL 15. až 25. júna a pre štúdium ZL 26. až  29. júna. Náhradný termín bude 30. júna. "Prijímacie skúšky na štúdium v slovenskom jazyku sa budú realizovať len prezenčnou metódou, a to vrátane uchádzačov o štúdium VL, ktorí majú miesto trvalého pobytu mimo SR a štipendistov vlády," spresnila Žiaková.
      

Termíny prijímacích skúšok v anglickom jazyku budú od 17. do 21. augusta.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.