Články: Pre študentov
O projekte

 

SPU vydezinfikovala všetky svoje internáty

TASR
Autor článku
Foto: Pexels
  Foto: Pexels

Nitra 23. marca (TASR) - Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre v rámci preventívnych opatrení proti ochoreniu COVID-19 vykonala vo svojich študentských domovoch kompletnú dezinfekciu. Ako informovala univerzita, študenti majú na ne až do odvolania zakázaný vstup.
      

Výnimkou sú zahraniční študenti, ktorým SPU umožnila aj naďalej bývať na internátoch. „Za ubytovanie zaplatia za mesiac apríl bežnú sumu v zmysle ubytovacej zmluvy,“ oznámila SPU. Ostatným študentom univerzita presunie už zaplatené poplatky za apríl a čiastočne aj za marec na pokrytie ubytovacích nákladov v ďalších mesiacoch.
      

Mnohým študentom zostali po zatvorení internátov na izbách ich osobné veci. Ako uviedlo vedenie univerzity, všetky zostali nedotknuté. Pracovníci študentských domov z nich iba vyniesli odpadky zvyšky potravín. „Ak by bolo štátnymi orgánmi nariadené, že budeme nútení manipulovať s osobnými vecami študentov, budú o tejto skutočnosti informovaní,“ konštatuje univerzita.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.