http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

70 zahraničných Slovákov príde študovať na Slovensko vďaka štipendiám

TASR
Autor článku
Foto: Unsplash
  Foto: Unsplash

Bratislava 17. júla (TASR) - Vďaka vládnym štipendiám príde na slovenské vysoké školy študovať 70 zahraničných Slovákov z piatich krajín Európy a Argentíny. Najviac krajanských študentov (57) pochádza zo Srbska. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR.
      

Za Srbmi v počte nasledujú zahraniční Slováci z Chorvátska (5) a Ukrajiny (4). O udelenie štipendia po prvý raz požiadal aj uchádzač z komunity Slovákov žijúcich v Argentíne. V rámci študijných odborov bol podľa rezortu školstva najväčší záujem o informatické vedy, informačné a komunikačné technológie, učiteľstvo a pedagogické vedy.
      

Na nasledujúci akademický rok schválili štipendiá 66 vysokoškolákom a štyrom doktorandom. Žiadosti o poskytnutie vládneho štipendia SR si elektronicky registrovalo 130 uchádzačov z krajanského prostredia.     

 

Ministerstvo pripomína, že v prípade nedostatočnej znalosti slovenského jazyka majú štipendisti možnosť pred nástupom na štúdium absolvovať aj ročnú jazykovú a odbornú prípravu.
      

"V akademickom roku 2018/2019 študovalo na slovenských verejných vysokých školách s podporou vládneho štipendia 273 zahraničných Slovákov," uzavrel odbor komunikácie a protokolu.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si vysokoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a zaujímavé informácie z oblasti vzdelávania.