V súťaži Innovation Camp si stredoškoláci posvietili na aktívne starnutie

 

Naša populácia starne. O pár desaťročí sa Slovensko zmení z krajiny, ktorú obývala jedna z najmladších populácií, na jednu z najstarších v Európskej únii. Aký je potenciál seniorov? Využívame ho dostatočne?  Téma aktívneho starnutia sa týka aj mladých ľudí. Včera, 17. februára sa 60 študentov zo stredných škôl z celého Slovenska zamýšľalo nad podmienkami, ktoré majú seniori pri svojom aktívnom starnutí. Hľadali možnosti na zlepšenie ich kvality života prostredníctvom moderných informačných technológií.

V závere dňa svoje kreatívne nápady prezentovali odbornej porote. Počas jedného dňa si tak precvičili prezentačné schopnosti, kreatívne myslenie či prácu v tíme. Pri hľadaní riešenia pomáhali študentom zamestnanci spoločnosti HP Slovakia, ktorí vystupovali v pozícií konzultantov.

Odbornú porotu tvorili vrcholoví manažéri HP Slovakia Karol Wicklein, Martin Scholz, Anton Jantošovič, Hana KamenistáSoňa Ondrejková ako predsedníčka poroty. Súťaž krátko zhodnotila: „Podujatia s JA Slovensko som sa nezúčastnila prvýkrát, a preto boli moje očakávania vysoké. Študenti ma príjemne prekvapili svojimi prezentačnými zručnosťami, vtipnými vstupmi a veľakrát skvelou improvizáciou, keď odpovedali na otázky poroty. Niektoré tímy mali skvelú štruktúru prác a pristupovali k riešeniu úlohy analyticky, iné tímy sa sústredili na praktickú stránku a ďalšie na jednoduchosť riešenia a zábavnú prezentáciu. Každý zo študentov si zaslúži môj obdiv za odvahu a tiež snahu zlepšovať sa. Ja osobne som sa veľa od nich naučila, zabavila som sa s nimi a verím, že naše vstupy a otázky poroty budú pre nich inšpiráciou, ako sa nad riešením podobných úloh zamýšľať v budúcnosti.“

 

„Innovation Camp je pre HP už dobre známy projekt. Vysoká účasť a záujem stredných odborných škôl a gymnázií je dôkazom toho, že podobné súťaže sú z ich strany veľmi vítané. Študenti si tu môžu na vlastnej koži skúsiť prácu v tíme s úplne cudzími ľuďmi pod vedením mojich kolegov z HP a prezentovať svoju inováciu pred takmer stovkou ľudí si tiež vyžaduje veľkú dávku odvahy. O to viac ma prekvapili prezentačné výkony niektorých žiakov. Klobúk dole,“ dodáva Martin Sůra, generálny riaditeľ HP Slovakia a predseda Správnej rady JA Slovensko.

 

 JASR Slovensko

 

O súťaži

Celodenná súťaž Innovation Camp je intenzívna skúsenosť pre študentov, ktorá stimuluje ich kreatívne a inovačné schopnosti. Študenti pracujú na reálnej výzve v zmiešaných 5-členných tímoch. Ich úlohou je nájsť najlepšie riešenie na danú tému a prezentovať ho pred odbornou porotou. Riešenie tejto výzvy študentom priblíži fungovanie biznis sektora a svet technológií. Neodmysliteľnou súčasťou sú odborní konzultanti a mentori – zamestnanci spoločnosti HP Slovakia. Zvíťazili najlepšie 3 tímy.

Cieľom súťaže bolo podporiť inovatívne myslenie študentov, ale aj osvojenie si konceptu aktívneho starnutia. Súťaž Innovation Camp zorganizovala nezisková organizácia JA Slovensko. Výzvu pripravila spoločnosť HP Slovakia.

 

Viac o súťaži

Fotografie

 

Výsledky súťaže

 1. miesto tím č. 10

Daniel Kupec (Gymnázium, Lorencova 46, Krompachy), Soňa Maňáková (Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice), Adam Ballon (Gymnázium Petra Pázmáňa s VJM, Letomostie 3, Nové Zámky), Valéria Miškovičová (Obchodná akadémia, Mládežnícka 158/5, Sereď) a Jakub Lapoš (Gymnázium, Veľká okružná 22, Žilina)

 

2. miesto tím č. 6

Matej Klinko (Súkromná stredná odborná škola, Exnárova 20 Bratislava), Tereza Volavková (Gymnázium, Poštová 9, Košice), Ivan Szabó (Stredná priemyselná škola, Fr. Hečku 25, Levice), Lukáš Ondruš (Stredná priemyselná škola, Mnoheľova 828, Poprad) a Silvia Čierna (Evanjelické gymnázium, Jesenského 836, Tisovec)

 

3.  miesto tím č. 1

Laura Galovičová (Súkromná stredná odborná škola, Exnárova 20, Bratislava), Richard Lýcius (Gymnázium sv. Vincenta de Paul, Saratovská 87, Levice), Dominika Šimoniková (Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7, Levice), Frederik Chovan (Stredná priemyselná škola, Mnoheľova 82, Poprad) a Michal Slávik (Gymnázium, Veľká okružná 22, Žilina)

 

Innovation Camp


Zdroj a foto: JA Slovensko

 

Zdieľať na facebooku