Festival Tvorivé dni pre vás priláka medzinárodne pôsobiacich choreografov a pedagógov, aby inšpirovali študentov

  

Už po druhýkrát sa Banská Bystrica stane centrom vzdelávania v oblasti súčasného tanca. V týždni od 16. do 20. októbra festival Tvorivé dni pre vás priláka do priestorov Divadla Štúdio tanca medzinárodne pôsobiacich choreografov a pedagógov, aby inšpirovali študentov 7 slovenských konzervatórií i širokú verejnosť.

 

 

Oproti minulým rokom sa tento ročník zameriava na tri kľúčové aspekty – kompozíciu, improvizáciu a tvorbu. Prostredníctvom intenzívneho programu sa študenti budú vzdelávať v oblasti kompozície a techniky súčasného tanca. Opäť tak budú o krok bližšie na ceste ku komplexnému umelcovi. Inšpiráciou im budú tanečníci, pedagógovia a choreografi v jednej osobe – Zuzana Ďuricová Hájková, Katarína Zagorski a Milan Tomášik. Tí študentom odovzdajú svoje dlhoročné skúsenosti, aby ich potom vo večerných kreatívnych výstupoch študentov odovzdali publiku.

Festival Tvorivé dni pre vás je jedinečným projektom Divadla Štúdio tanca realizovaným vďaka podpore Fondu na podporu umenia. Spočiatku idea vzdelávacej časti festivalu Dni tanca pre vás vychádzala zo šetriaceho režimu divadla po zrušení festivalu v roku 2015. V súčasnosti je však vyhľadávaným doplnkovým vzdelaním pre tanečné odbory konzervatórií, o čom svedčí aj záujem a účasť 70 študentov zo 7 slovenských konzervatórií.

 

 

Široká verejnosť, ktorá chce podporiť mladých nádejných umelcov a sledovať ich každodenný pokrok a premenu z interpreta na autora tak môže učiniť počas troch kreatívnych večerov v utorok, stredu a štvrtok o 19.00 alebo účasťou na záverečnom výstupe všetkých študentov, ktorý bude vyvrcholením festivalového týždňa v piatok, 20. októbra o 19.00.

Zdieľať na facebooku