Žiaci v stredu maturujú z cudzieho jazyka, najčastejšie si vyberajú angličtinu

Foto: Shutterstock
  Foto: Shutterstock

Bratislava 16. marca (TASR) - Maturanti budú v stredu písať externý test a slohovú prácu z vybraného cudzieho jazyka na úrovni B1 alebo B2. Najviac maturantov si vybralo anglický jazyk, z ktorého bude počas stredy maturovať na všetkých troch úrovniach náročnosti viac ako 34.900 žiakov. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
      

V poradí záujmu nasleduje nemecký jazyk (1217 žiakov) a ruština (687 žiakov). "Francúzsky jazyk si vybralo 21 maturantov, španielsky jazyk 14 a jeden žiak si zvolil maturitu z talianskeho jazyka," informovalo ministerstvo školstva.
      

Pre žiakov z bilingválnych stredných škôl, ktoré nemajú uzavretú medzinárodnú zmluvu, je v tomto čase určený externý test a slohová práca z druhého vyučovacieho jazyka na úrovni C1.
      

Nasledujúci deň, vo štvrtok 17. marca, čaká externý test z matematiky necelých 5000 maturantov, ktorí si vybrali tento predmet. Maturitný týždeň uzavrie v piatok 18. marca test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl národnostných menšín. V prípade slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude písať obe z uvedených častí približne 1600 žiakov, ukrajinský jazyk a literatúra čaká 27 maturantov.
      

Maturitu organizačne zabezpečuje Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania ako priamo riadená organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
 

Čítajte viac o téme: Maturity 2021/2022
Zdieľať na facebooku