Cenu vojvodu z Edinburghu udelili na pôde žilinského kraja 152 stredoškolákom

  Foto: FB Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu Slovensko

 Žilina 13. októbra (TASR) – Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE) si na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) prevzalo 152 žiakov stredných škôl. Podľa hovorkyne ŽSK Lucie Lašovej si žiaci odniesli jedno zlaté, 47 strieborných a 104 bronzových ocenení.
      

"Vidíme, že záujem o zapojenie sa do programu DofE je každým rokom vyšší. Absolventi programu sú dôkazom toho, že práca s mládežou je tou najlepšou investíciou spoločnosti. Navyše sa žiaci svojou účasťou učia vytrvalosti a spoločenskej zodpovednosti, ktorá je v týchto časoch nesmierne dôležitá," uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.
      

Mladý človek, ktorý chce ocenenie získať, musí podľa Lašovej na sebe vytrvalo niekoľko mesiacov pracovať. "Musí prekonať štyri výzvy - rozvíjať svoj talent, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu. Vďaka tejto skúsenosti mladí ľudia rozvíjajú charakterové vlastnosti ako vytrvalosť, cieľavedomosť a motivácia. Ocenenie DofE žiakom otvára dvere na univerzity a zohľadňujú ho aj budúci zamestnávatelia," doplnila.
      

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti. Program je súčasťou celosvetovej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu a už od roku 1956 podporuje mladých ľudí naprieč spoločnosťou v 140 krajinách po celom svete na ich ceste k samostatnosti, sebavedomiu, úspechu v živote a sociálnemu cíteniu. Na Slovensku podľa Lašovej program funguje od roku 2007.

Zdieľať na facebooku