Stredoškoláčky vymýšľali, ako podporiť ženy v kariérnom raste

Female Leadership Innovation Camp
Female Leadership Innovation Camp / Foto: firma.jaslovensko.sk

Bratislava 23. septembra (TASR) - Navrhnúť realizovateľné, efektívne a dlhodobo udržateľné riešenie, ako podporiť dievčatá a ženy v aktívnom profesionálnom a kariérnom raste, osobnostnom rozvoji a aktívnom využívaní príležitostí, bolo úlohou študentiek stredných škôl počas súťaže Female Leadership Innovation Camp. Najlepším spomedzi prezentovaných nápadov sa stal projekt Zbav sa svojich zábran. TASR o tom informovala riaditeľka vzdelávacej organizácie Junior Achievement (JA) Slovensko Eva Vargová.
      

Súťaž sa konala v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia, ktorý ponúka podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie. "Je založený na získavaní praktických skúseností a zručností tak, aby sa rozvíjali vzdelávacie, komunikačné, personálne a pracovné kompetencie študentov," priblížila Vargová s tým, že na súťaži sa zúčastnilo 48 stredoškolských študentiek z celého Slovenska.
      

Cieľom víťazného projektu Zbav sa svojich zábran by malo byť prostredníctvom tematických workshopov určených pre základné a stredné školy, ale i širokú verejnosť pomôcť ženám presadiť, rozvíjať sa a "byť líderkou". Jeho autorkami boli Zuzana Bieliková, Amy Ella Danková, Karolína Korpášová a Romana Lučanová.

Zdieľať na facebooku