Stredoškoláci môžu tento týždeň navštíviť vysoké školy online

Slovenskí stredoškoláci môžu tento týždeň navštíviť vysoké školy online.
Slovenskí stredoškoláci môžu tento týždeň navštíviť vysoké školy online. / Foto: Pexels

Bratislava 8. februára (TASR) - Slovenskí stredoškoláci môžu tento týždeň navštíviť vysoké školy online. Národné kariérne centrum (NAKAC) v utorok (9.2.) štartuje podujatie Virtuálny deň otvorených dverí, ktoré potrvá do piatku (12.2). TASR o tom informovala PR manažérka centra Darina Kukuľová - Kvetanová.  
      

"Študenti končiacich ročníkov môžu počas jedného dňa spoznať desiatky vysokých škôl, prečítať si profily fakúlt, pozrieť si prezentačné videá a naživo položiť ich zástupcom otázky, ktoré ich zaujímajú," uviedla. Stačí sa zaregistrovať na webstránke www.virtualnydenotvorenychdveri.sk a vybrať si zo zoznamu vysokých škôl.
      

Prihlásených je 41 vysokých škôl zo Slovenska a Českej republiky a vysielanie je rozdelené na štyri dni. Každý deň dostanú priestor stredoškoláci z dvoch slovenských krajov.
      

"V čase pandémie, keď sú zatvorené stredné školy a fakulty nemôžu organizovať vlastné prezentačné podujatia, je Virtuálny deň otvorených dverí veľkou pomocou pre obe strany," dodala Kukuľová - Kvetanová.

Zdieľať na facebooku