Univerzita Komenského organizuje deň otvorených dverí, prvýkrát on-line formou

Univerzita Komenského v Bratislave
Univerzita Komenského v Bratislave / Foto: Z. Granska

Bratislava 5. novembra (TASR) – Univerzita Komenského (UK) v Bratislave organizuje vo štvrtok a v piatok (6. 11.) na 12 fakultách deň otvorených dverí, prvýkrát on-line formou. Dôvodom je epidemiologická situácia, pre TASR to potvrdila hovorkyňa UK Lenka Miller.  
      

"Študenti stredných škôl sa momentálne učia on-line, preto sme sa rozhodli pre túto formu podujatia," poznamenala hovorkyňa najväčšej slovenskej univerzity. Deň otvorených dverí sa začne on-line diskusiou Káva o deviatej s doktorandkou Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK Dominikou Vajdovou, ktorá pomáha stredoškolákom v procese výberu vysokej školy a profesie. Potom sa účastníkom prihovorí Zuzana Kovačičová, prorektorka UK pre vzdelávanie a sociálne veci. 
      

"Záujemcom ďalej v moderovaných vstupoch predstavíme štúdium na 12 fakultách počas dvoch dní. Premietanie naživo sa bude konať každý deň v dvoch blokoch, v ktorých fakulty poskytnú najdôležitejšie informácie a priestor dostanú aj otázky," priblížila Miller. Bližšie informácie sú zverejnené na webe univerzity, rovnako aj návod, ako sa zúčastniť na on-line dni otvorených dverí.
      

Vlani sa na tomto podujatí zúčastnilo okolo 300 záujemcov o štúdium na vysokej škole. "Tento rok sme oslovili stredné školy z celého Slovenska. Veríme, že uchádzači využijú možnosť dozvedieť sa o štúdiu viac aj touto formou," uzavrela hovorkyňa UK.  

Zdieľať na facebooku