Články: Pre študentov
O projekte

 

Úrad BBSK poslal usmernenie banskobystrickým stredným školám, aby ich otvorili iba 29. a 30. júna

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Odporúčajú, aby školy otvorili iba 29. a 30. júna. / Foto: Bigstock

Banská Bystrica 10. júna (TASR) – Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) zaslal vedeniu stredných škôl, ktoré sú v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti, usmernenie, v ktorom im odporúča, aby ich otvorili iba 29. a 30. júna, a teda iba na odovzdanie kníh a vysvedčení. Internáty ani školské jedálne neodporúča uvádzať do prevádzky. TASR o tom v stredu informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie BBSK.
      

"Školské jedálne a internáty neodporúčame uvádzať do prevádzky. Keďže nástup študentov do škôl je dobrovoľný, nie je možné chod týchto zariadení efektívne zabezpečiť. Navyše, k prevádzke školských internátov a potrebným hygienickým štandardom sme doposiaľ nedostali žiadne usmernenie," zdôraznil Miroslav Martiš, riaditeľ odboru školstva Úradu BBSK.
      

Podľa neho podobne postupujú ďalšie samosprávne kraje, posledné slovo však majú riaditelia jednotlivých škôl.
      

"Rodičom odporúčame sledovať internetové stránky škôl alebo sa informovať u riaditeľov," dodal Martiš s tým, že kraj svojím odporúčaním reaguje na uvoľňovanie opatrení na štátnej úrovni, ktoré ohlásil premiér SR.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.