Články: Pre študentov
O projekte

 

Pracovný veľtrh na UK v Bratislave sa zameriava na francúzsky jazyk

TASR
Autor článku
Zdroj: TASR
9. ročník pracovného veľtrhu Študenti - Podniky - Univerzity v priestoroch Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave / Zdroj: TASR

Bratislava 3. marca (TASR) - Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku a Fakultou managementu Univerzity Komenského (UK) v Bratislave organizujú v utorok v hlavnom meste 9. ročník pracovného veľtrhu Študenti - Podniky – Univerzity, ktorý je zameraný na francúzsky jazyk. TASR o tom informoval Frédéric Delaneuville z UK.
      

Počas dňa sa uskutočnia dva okrúhle stoly. Prvý je určený pre študentov stredných škôl, ktorým budú predstavené rôzne univerzitné programy vo francúzštine existujúce na Slovensku. Diskusia bude zameraná najmä na najúspešnejšiu univerzitnú spoluprácu umožňujúcu získať dvojitý diplom (univerzitný diplom slovenskej univerzity a francúzsky diplom od partnerskej francúzskej univerzity).
      

Druhý okrúhly stôl bude pripravený pre študentov, kde im cez príbehy vysvetlia, ako môže byť francúzština prínosom pre úspešnú profesionálnu kariéru na Slovensku a v Európe.
      

Následne potom bude nasledovať veľtrh stánkov spoločností, ktoré poskytnú študentom príležitosť na priamu diskusiu so zástupcami viacerých spoločností. "Študentom, ktorí sa chcú zúčastniť fóra, odporúčame, aby si priniesli svoj životopis. Prítomné spoločnosti hľadajú kvalifikovaných zamestnancov a ponúkajú tiež stáže," uzavrel Delaneuville.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.