Články: Pre študentov
O projekte

 

Deň otvorených dverí na UKF v Nitre bude budúci týždeň

TASR
Autor článku
Foto:  Bigstock
Deň otvorených dverí na UKF v Nitre je predovšetkým pre maturantov, ale aj pre záujemcov o magisterské či doktorandské štúdium. / Foto: Bigstock

Nitra 7. februára (TASR) – Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre otvorí brány záujemcom o štúdium. Tradičný celouniverzitný Deň otvorených dverí sa uskutoční vo štvrtok 13. februára. Určený je predovšetkým pre maturantov, ale aj pre záujemcov o magisterské či doktorandské štúdium. „Budú si môcť prezrieť priestory univerzity, oboznámiť sa s jej štruktúrou, jednotlivými fakultami, katedrami, pracoviskami a aktivitami školy,“ uviedla Jana Černáková z Rektorátu – Oddelenia médií UKF v Nitre.
     

Svoje študijné programy, priestory a ďalšie aktivity predstaví všetkých päť fakúlt UKF. Deň otvorených dverí sa uskutoční vo všetkých objektoch univerzity v rôznych lokalitách mesta. Fakulta prírodných vied, Filozofická  fakulta, Pedagogická fakulta, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva a Fakulta stredoeurópskych štúdií budú mať vo svojich priestoroch hlavné prezentácie študijných programov a ďalších aktivít, ktoré ponúkajú. Záujemcovia si budú môcť pozrieť výučbové, výskumné, technologické i knižničné priestory fakúlt spojené s odborným výkladom.
      

Fakulty, ich katedry a špecializované pracoviská podľa UKF ponúknu workshopy, prezentácie, diskusie, tvorivé dielne, náučné exkurzie, popularizačné a zážitkové aktivity, interaktívne praktické i odborné ukážky, výstavy, informačno-konzultačné stánky. Uchádzači o štúdium sa dozvedia aj dôležité informácie týkajúce sa podmienok a termínov prijímacieho konania na všetky formy štúdia, podávania prihlášok, oboznámia sa s možnosťami mobilitných programov a projektov v zahraničí, s ponukou rôznych študentských organizácií či s uplatnením absolventov UKF na trhu práce. Nebudú chýbať ani informácie o podmienkach ubytovania na študentských domoch a aktivitách, ktoré spestrujú študentský život na univerzite.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.