Články: Pre študentov
O projekte

 

Pre chrípku zavreli ďalšie tri stredné školy v Košickom kraji

TASR
Autor článku
Foto: Unsplash
  Foto: Unsplash

Strážske/Veľké Kapušany 6. februára (TASR) – Chrípkové prázdniny vyhlásili vo štvrtok ďalšie tri stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK). Chorobnosť žiakov nad 30 percent ohlásila Stredná odborná škola (SOŠ) Strážske, SOŠ – Szakközépiskola a tiež gymnázium vo Veľkých Kapušanoch. Informovala o tom vedúca komunikačného oddelenia Úradu KSK Anna Terezková.
      

Ako uviedla, z celkového počtu 116 žiakov na SOŠ Strážske bolo vo štvrtok na vyučovaní neprítomných 55 žiakov, čo predstavuje 47,41 percenta. Táto škola, rovnako ako aj SOŠ vo Veľkých Kapušanoch vyhlásili chrípkové prázdniny od piatka (7. 2.), Gymnázium Veľké Kapušany prerušilo vzdelávací proces vo štvrtok. Žiaci všetkých týchto škôl sa do lavíc vrátia v stredu (12. 2.).
      

Chrípkové prázdniny sú vyhlásené aj na SOŠ obchodu a služieb a gymnáziu v Sobranciach. "V obidvoch školách sa opäť začne vyučovanie v pondelok (10. 2.)," uzavrela Terezková.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.