Články: Pre študentov
O projekte

 

Brány ôsmich fakúlt Univerzity Komenského budú v utorok otvorené

TASR
Autor článku
Foto: Zuzana Gránska
Univerzita Komenského / Foto: Zuzana Gránska

Bratislava 4. novembra (TASR) – Brány Univerzity Komenského (UK) v Bratislave budú v utorok 5. novembra otvorené. Záujemcovia o štúdium, ale aj široká verejnosť môžu počas dňa zavítať na celouniverzitný Deň otvorených dverí. Informuje o tom UK na svojej internetovej stránke.
      

Počas dňa bude možné navštíviť osem fakúlt univerzity, spoznať ich a zažiť ich atmosféru. Hlavný program sa uskutoční v budove na Šafárikovom námestí v čase od 8.45 do 12.00 h. Súčasťou podujatí sú viaceré prednášky. Jedna z nich je na tému Čo o nás Facebook vie a čo vieme my o ňom od Matúša Mesarčíka z Právnickej fakulty UK. Verejnosť sa dozvie niečo aj o tom, ako sa hrať s elektrickými prúdmi, alebo ako sa meria úspech.
      

Záujemcovia budú môcť zavítať do priestorov lekárskej, právnickej, filozofickej či farmaceutickej fakulty, ale aj na fakultu telesnej výchovy a športu, fakultu matematiky, fyziky a informatiky, fakultu managementu a fakultu sociálnych a ekonomických vied. Okrem prednášok sú na jednotlivých fakultách pripravené aj ponuky pre maturantov.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.