Články: Pre študentov
O projekte

 

V Deň európskej spolupráce budú študenti debatovať aj o extrémizme

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
  Foto: Bigstock

Bratislava 24. septembra (TASR) – Medzinárodná spolupráca i boj proti extrémizmu sú témami utorkového Dňa európskej spolupráce v bratislavskom Divadle Aréna. Podujatie pripravil pre študentov stredných škôl Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spolu s odborom Interact. Je súčasťou celoeurópskej iniciatívy ECDAY. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.
      

Zámerom je propagácia medzinárodnej spolupráce či predstavenie úspešných projektov. "Práve o spolupráci v rámci Európy budú so študentmi diskutovať speváčka Celeste Buckingham, ako aj herečka Slovenského národného divadla (SND) Judit Bárdos, ktorá zároveň spolu s kolegami pre študentov odohrá predstavenie SND Nátalka, opisujúce skutočné udalosti z Česka z roku 2009," priblížila Forman.
      

Ide o príbeh dvojročného rómskeho dievčatka Natálky, ktoré takmer zomrelo po tom, ako do domu jeho rodičov hodili štyria mladíci molotovove kokteily. Počas podujatia budú hostia a moderátor Matúš Krnčok so stredoškolákmi debatovať aj na tému boja proti extrémizmu. Cieľom podujatia je podľa BSK vtiahnuť mladých ľudí do diskusie, aby sa nebáli otvorene diskutovať, klásť otázky a vyjadriť svoj názor či postoj na tému extrémizmu.
 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.