V Deň európskej spolupráce budú študenti debatovať aj o extrémizme

  Foto: Bigstock

Bratislava 24. septembra (TASR) – Medzinárodná spolupráca i boj proti extrémizmu sú témami utorkového Dňa európskej spolupráce v bratislavskom Divadle Aréna. Podujatie pripravil pre študentov stredných škôl Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spolu s odborom Interact. Je súčasťou celoeurópskej iniciatívy ECDAY. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.
      

Zámerom je propagácia medzinárodnej spolupráce či predstavenie úspešných projektov. "Práve o spolupráci v rámci Európy budú so študentmi diskutovať speváčka Celeste Buckingham, ako aj herečka Slovenského národného divadla (SND) Judit Bárdos, ktorá zároveň spolu s kolegami pre študentov odohrá predstavenie SND Nátalka, opisujúce skutočné udalosti z Česka z roku 2009," priblížila Forman.
      

Ide o príbeh dvojročného rómskeho dievčatka Natálky, ktoré takmer zomrelo po tom, ako do domu jeho rodičov hodili štyria mladíci molotovove kokteily. Počas podujatia budú hostia a moderátor Matúš Krnčok so stredoškolákmi debatovať aj na tému boja proti extrémizmu. Cieľom podujatia je podľa BSK vtiahnuť mladých ľudí do diskusie, aby sa nebáli otvorene diskutovať, klásť otázky a vyjadriť svoj názor či postoj na tému extrémizmu.
 

Zdieľať na facebooku