http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Stredné školy nahlásili vyše 7300 voľných miest, tvrdí ministerstvo školstva

TASR
Autor článku
Foto: Shutterstock
  Foto: Shutterstock

Bratislava 13. júna (TASR) - Časť stredných škôl nezaplnila v prvom kole prijímacieho konania svoje naplánované kapacity a hlásia voľné miesta. Na tie sa môžu prihlásiť neúspešní uchádzači z prvého kola. Druhé kolo prijímacích skúšok sa bude konať v utorok 18. júna. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. 
      

"K 12. júnu nahlásili stredné školy vyše 7300 voľných miest. Najviac žiakov by mohli ešte prijať stredné odborné školy (bez prívlastku), ide o viac ako 2800 miest," priblížilo ministerstvo školstva. Za nimi v počte voľných miest nasledujú odborné učilištia (702 miest), stredné odborné školy technické (648) a gymnáziá (522). 
      

Šancu majú stále aj uchádzači, ktorí by chceli študovať napríklad na niektorom z konzervatórií (62 voľných miest), na stredných športových školách (38) či obchodných akadémiách (108).
      

Bližšie informácie o konkrétnych školách sú zverejnené na stránke školských výpočtových stredísk v časti voľné miesta. O druhom kole prijímacieho konania informujú aj samotné školy na svojich internetových stránkach.

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.