Stredné školy nahlásili vyše 7300 voľných miest, tvrdí ministerstvo školstva

  Foto: Shutterstock

Bratislava 13. júna (TASR) - Časť stredných škôl nezaplnila v prvom kole prijímacieho konania svoje naplánované kapacity a hlásia voľné miesta. Na tie sa môžu prihlásiť neúspešní uchádzači z prvého kola. Druhé kolo prijímacích skúšok sa bude konať v utorok 18. júna. TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. 
      

"K 12. júnu nahlásili stredné školy vyše 7300 voľných miest. Najviac žiakov by mohli ešte prijať stredné odborné školy (bez prívlastku), ide o viac ako 2800 miest," priblížilo ministerstvo školstva. Za nimi v počte voľných miest nasledujú odborné učilištia (702 miest), stredné odborné školy technické (648) a gymnáziá (522). 
      

Šancu majú stále aj uchádzači, ktorí by chceli študovať napríklad na niektorom z konzervatórií (62 voľných miest), na stredných športových školách (38) či obchodných akadémiách (108).
      

Bližšie informácie o konkrétnych školách sú zverejnené na stránke školských výpočtových stredísk v časti voľné miesta. O druhom kole prijímacieho konania informujú aj samotné školy na svojich internetových stránkach.

Zdieľať na facebooku