Články: Pre študentov
O projekte

 

Niektorých školákov čakajú po Veľkej noci maturity a prijímacie pohovory

TASR
Autor článku
Foto: Bigstock
Niektorých študentov do konca školského roka čakajú ešte prijímacie pohovory či maturitné skúšky.  / Foto: Bigstock

Bratislava 24. apríla (TASR) – Po skončení šesťdňového voľna (18. – 23. apríla) v rámci veľkonočných prázdnin si približne 474.000 žiakov základných škôl a zhruba 207.000 školákov v stredu opäť zasadlo do školských lavíc. Niektorých z nich do konca školského roka čakajú ešte prijímacie pohovory či maturitné skúšky. 
      

Najbližšie voľno budú mať žiaci cez letné prázdniny. V tomto školskom roku sa začnú v pondelok 1. júla. 
      

"Predtým však niektorí z nich budú musieť absolvovať prijímacie skúšky na stredné školy, ktoré sa budú konať v dvoch termínoch, a to 13. a 16. mája," uviedlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. 
      

Rovnako si otestujú svoje vedomosti získané počas štúdia aj maturanti, pretože sa v dňoch 20. mája až 7. júna uskutočnia ústne maturity. "O tom, ako obstáli v externej časti maturitnej skúšky, sa dozvedia v dňoch 3. až 6. mája. Vtedy budú ich výsledkové listiny (spolu za riadny aj náhradný termín) doručené do škôl," poznamenal rezort školstva. Výsledky žiakov externej časti maturitnej skúšky v elektronickej podobe budú mať riaditelia škôl k dispozícii 2. mája.
      

Záver školského roka bude dôležitý aj pre absolventov stredných odborných škôl. Od 16. do 30. júna sa uskutočnia záverečné skúšky, ktorými ukončia svoje stredoškolské vzdelávanie. 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si stredoškolák? Prihlás sa do nášho newslettru pre stredoškolákov a žiadna novinka ti neunikne.