Košický kraj otvorí stredné školy až v septembri, vysvedčenia si žiaci prevezmú 30. júna

Školy budú pre stredoškolákov otvorené iba 30. júna, keď si prídu po koncoročné vysvedčenia.
Školy budú pre stredoškolákov otvorené iba 30. júna, keď si prídu po koncoročné vysvedčenia. / Foto: Bigstock

Košice 16. júna (TASR) - Košický samosprávny kraj (KSK) v tomto školskom roku už neotvorí stredné školy, ktorých je zriaďovateľom. Na všetkých 64 krajských stredných školách sa bude vzdelávanie do konca júna realizovať dištančnou formou. Informoval o tom v utorok Úrad KSK v zmysle vyhlásenia ministra školstva o znovuotvorení stredných škôl na báze dobrovoľnosti.
      

Školy budú pre žiakov otvorené iba 30. júna, keď si prídu po koncoročné vysvedčenia. Tradičný kultúrny program spojený s koncom školského roka sa však na školských dvoroch a v telocvičniach konať nebude.
      

„Keďže v druhej polovici júna už učitelia zvykli uzatvárať známky, konali sa klasifikačné porady, zasadali predmetové komisie a záver mesiaca tradične patril školským výletom alebo branným cvičeniam, rozhodli sme sa, že vyučovanie už v tomto školskom roku na našich stredných školách neobnovíme,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka. „Čo sa týka ochrany zdravia našich žiakov, v tomto sme od začiatku nastavili pravidlá prísnejšie ako štát. Spolu s bratislavskou župou sme ako prví zatvorili naše stredné školy. Tieto opatrenia sa ukázali ako správne, v rámci nášho kraja sme prvú vlnu pandémie zvládli výborne. Ochrana verejného zdravia je pre nás stále prioritou,“ dodal.
      

Zatvorené ostávajú aj školské internáty a jedálne. Ak si žiaci budú chcieť počas júna vyzdvihnúť v školách alebo v školských zariadeniach osobné veci, bude to možné, ak sa ohlásia vopred a budú dodržiavať hygienické opatrenia.
      

KSK 30. júna posilní prímestskú autobusovú dopravu, a to v ranných a dopoludňajších časoch, keď budú žiaci dochádzať do škôl. Školské učebnice odovzdajú študenti až v septembri na začiatku nového školského roka.
      

Vyučovanie na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK je prerušené od 9. marca. Od 16. marca bol výchovno-vzdelávací proces prerušený plošne ministerstvom školstva.

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku