V trnavskom kraji pôjdu študenti do stredných škôl iba 29. a 30. júna

Stredné školy otvoria výhradne na účely ukončenia prebiehajúceho školského roka.
Stredné školy otvoria výhradne na účely ukončenia prebiehajúceho školského roka. / Foto: Bigstock

Trnava 16. júna 2020 (TASR) – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pristúpi k otvoreniu stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti iba v pondelok a utorok (29. a 30. 6.), a to na čas štyroch hodín. Informovalo o tom komunikačné oddelenie TTSK.
      

Stredné školy otvoria výhradne na účely ukončenia prebiehajúceho školského roka. "Z tohto dôvodu nebudú fungovať školské jedálne ani internáty. Žiakom budú odovzdané vysvedčenia a vymenené učebnice a v prípade žiakov stredných odborných škôl aj pracovné náradie," uviedlo komunikačné oddelenie.
      

"Ministerstvo školstva SR akceptovalo pripomienky a zapracovalo ich do usmernenia upravujúceho otváranie stredných škôl v rámci uvoľňovania preventívnych opatrení. Riaditeľom stredných škôl v našej zriaďovateľskej pôsobnosti odporúčame otvoriť školy len s cieľom jednoduchšieho uzatvorenia školského roka," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.
     

 Ako doplnil, v niektorých školách už spustili údržbu a prípravu na budúci školský rok. "Navyše, v internátoch, ktoré slúžili ako karanténne centrá, aktuálne prebieha veľké upratovanie. Zároveň, otvárať školské jedálne a internáty na taký krátky čas by bolo nehospodárne," doplnil predseda TTSK.
      

Na školách s väčším počtom žiakov situáciu riešia individuálne. Žiaci a rodičia dostanú konkrétne informácie a inštrukcie od vedení jednotlivých stredných škôl.
 

Čítajte viac o téme: Koronavírus
Zdieľať na facebooku